Przestrzeń miejska - zmiany

23.08.2013   Autor: Redakcja
---

Piła pięknieje. Z biegiem czasu nasze miasto zyskuje nowe boiska, ławki, czy ścieżki rowerowe. Oto kilka inwestycji, które już zostały poczynione lub trwają obecnie.

Nowe ławki w Parku na Ceglanej, ul. Tetmajera i Orzeszkowej. To jedno z zadań zrealizowanych przez Zarząd Dróg i Zieleni w Pile. Mała architektura usytuowana w ciągach pieszych sprzyja wypoczynkowi wśród zieleni, lub podczas spacerów alejkami osiedlowymi.

Boisko na Staszycach - od wielu lat był to teren niezagospodarowany, który młodzież zaadaptowała sobie na gry zespołowe. Zarząd Dróg i Zieleni teren zagospodarował boiskami przystosowanymi do gry w siatkówkę, piłkę nożną czy koszykówkę. Teraz uzupełniono miejsce ławkami i koszami na śmieci.

Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego do jednej z pilskich uczelni wyższych. Ścieżka powstaje przy ul. Kołobrzeskiej - Koszalińskiej. Już niebawem rozpoczyna się nowy rok akademicki - w tym studenci bezpiecznie będą uczęszczać na zajęcia.

Ławki i kosze na śmieci ustawiono także nad rzeką Gwdą. Jest to chętnie wybierane miejsce przez spacerujących tu mieszkańców Piły. Zdjęcia, na których widnieją efekty prac można zobaczyć na stronie Urzędu Miasta Piły www.pila.pl.

Źródło: Dorota Strugała, rzecznik UM w Pile

fot. www.pila.pl

Przeczytaj więcej o: pila, Staszyce, inwestycje, ławki, ścieżki rowerowe, boiska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group