Szydłowo poza związkiem

22.08.2013   Autor: Redakcja
---

Z dniem 1 stycznia 2014 r. gmina Szydłowo przestanie być członkiem Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Tym samym, jak zapewnia wójt, mieszkańcy na tym skorzystają. Jedną z korzyści będzie przede wszystkim zachowanie wpływów z tzw. opłaty środowiskowej narzuconej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

- Podjęliśmy taką decyzję po przeanalizowaniu zapisów znowelizowanej ustawy o gospodarce odpadami. W wyniku nowych ustaleń gmina utraciłaby dochód z tytułu tzw. opłaty środowiskowej. Rocznie z jej tytułu do budżetu gminy wpływa ok. półtora miliona złotych - mówi Dariusz Chrobak, wójt Gminy Szydłowo.

Po przystąpieniu Szydłowa do związku dochód z tytułu tej opłaty nie trafiłby w całości do Urzędu Gminy. Rozdzielono by go natomiast, pomiędzy wszystkich członków Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Przez najbliższe pół roku Gminę Szydłowo będzie obowiązywał jeszcze regulamin związku międzygminnego. Od stycznia 2014 r. gospodarką odpadami Gmina zajmie się już sama. Opłaty naliczane będą nadal od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. Stawki natomiast ulegną zmianie na korzyść mieszkańców, gdyż będą nieco niższe. Według uchwały Rady Gminy kształtują się następująco 7 zł w przypadku segregacji i 12 zł od odpadów odbieranych w sposób nieselektywny.

Przeczytaj więcej o: smieci, Szydłowo, prgok, opłaty,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group