Święto Policji

30.07.2013   Autor: Redakcja
---

Mimo, iż policjanci mają swoje święto 24 lipca, złotowscy mundurowi obchodzili je trochę później.

Cała impreza miała miejsce w Złotowskim Domu Kultury. Poprzedzona była mszą świętą w kościele św. Rocha, w intencji policjantów oraz ich rodzin. Komisarz Maciej Zając, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Złotowie, opowiedział portalowi asta24 o tym wydarzeniu.  - Złotowscy policjanci obchodzą swoje święto. W auli zostały wręczone wyróżnienia oraz odznaczenia za rok ciężkiej pracy. Niektórzy z nich dostali awanse i odznaczenia narodowe.

Praca policjantów nie należy do najłatwiejszej. Codziennie zmagają się z problemami, próbując zapewnić społeczeństwu poczucie bezpieczeństwa - Jestem pełen podziwu dla młodych policjantów, którzy decydują się jednak na ciężką służbę. To nie jest zwykła praca. Podjęcie decyzji o służbie w policji jest bardzo istotne i często wpływa na resztę życia - poinformował mł. insp. Waldemar Wilczewski, komendant policji w Złotowie.

Wielu policjantów zostało docenionych za trud włożony w wieloletnią pracę. Jak sami twierdzą, nie jest to tylko służba społeczeństwu, ale przede wszystkim ojczyźnie. - Otrzymałem złotą odznakę od prezydenta Bronisława Komorowskiego za pełnienie służby. Jako komendant pracuję już 22 lata. Praca policjanta jest specyficzna i odpowiedzialna, jednak zawsze chciałem służyć ludziom. Dlatego dziś jestem tym kim jestem - mówi asp. sztab. Jacek Jutrzenka-Trzebiatowski, komendant komisariatu policji w Krajence.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group