Marszałek na wyjeździe

17.07.2013   Autor: Redakcja
---

Wizyta, a może bardziej kontrola? Marszałek województwa wielkopolskiego sprawdził jak w Krajence, Złotowie, Lipce i Zakrzewie wydawane są wielkopolskie i unijne pieniądze.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak gościł dziś w powiecie złotowskim. Głównym celem jego wizyty było przede wszystkim sprawdzenie jak samorządy wykorzystały pieniądze województwa wielkopolskiego oraz Unii Europejskiej. Spotkanie było również okazją do przyjrzenia się w co jeszcze można zainwestować w tej części Wielkopolski.

- Chciałbym zobaczyć jak się zmieniła złotowszczyzna w ostatnich latach, ale też pomyśleć o przyszłej perspektywie finansowej. W tej chwili jesteśmy na etapie pisania programu dla regionu - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. - Istotne dla mnie jest aby zobaczyć jak wyglądają te problemy. Północna Wielkopolska jest regionem o niewątpliwie mniejszym potencjale  niż południowa. Muszę porównać te potencjały i sprawdzić co tu jest najważniejsze, aby rozwój był możliwy - dodaje.

Jedną z inwestycji finansowanych z Urzędu Marszałkowskiego, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu będzie budowa ronda w Krajence na skrzyżowaniu ulic Domańskiego i Bydgoskiej. W dalszej kolejności modernizacja mostu przy Dworcu PKS. W przyszłej perspektywie brany jest również pod uwagę remont całej drogi wojewódzkiej nr 188.

Przeczytaj więcej o: krajenka, wizyta, marszałek, Marek Woźniak,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group