Ekologiczne warsztaty artystyczne

04.07.2013   Autor: Redakcja
---

Warsztaty będą się odbywały w lipcu i w sierpniu, w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie i skierowane są do dzieci i młodzieży mieszkającej w tym mieście i jego okolicach.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci i młodzież, w wieku szkolnym (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się jak należy segregować odpady i jak można je wykorzystać oraz różnymi technikami wykonają prace plastyczne z odpadów ekologicznych.

- Osoby biorące udział w warsztatach będą miały okazję do sprawdzenia swoich umiejętności pracy w grupie. Rozwiną swoje zdolności plastyczne, będą mogły wykazać się inwencją twórczą. Przed uczestnikami projektu zostaną postawione pewne zadania, będą to m.in. zbieranie gazet, puszek, słoików, wyplatanie koszyczków, malowanie, wycinanie i przyklejanie wzorów, wykonywanie elementów dekoracyjnych z krepy i bibuły. Po wykonaniu tych wszystkich zadań, odbędą się wernisaże, podczas których uczestnicy warsztatów wystawią swoje prace – informuje Aldona Chamarczuk z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie.

Pierwsze warsztaty odbędą się od 15 do 19 lipca. Kolejne od 5 do 9 sierpnia, a ostatnie od 19 do 23 sierpnia. Zajęcia poprowadzi instruktor rękodzieła artystycznego Jolanta Surma. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Cały projekt jest współfinansowany ze środków samorządu województwa wielkopolskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group