Udany debiut

26.06.2013   Autor: a.wasilenko
---

W Sierakowie na jeziorze Jaroszewskim odbyły się VII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

W zawodach zadebiutowała drużyna OSP Ratownictwo Wodne w Pile w składzie: Wojciech Fiołka, Jacek Jackowiak, Radosław Kłosiński, Krzysztof Kobos pod kierownictwem Wiesława Leszczyszyna. W mistrzostwach udział wzięły czterdzieści dwie drużyny z całego kraju, rywalizowano w dwóch klasach łodzi to jest do 49 KM i powyżej 50 KM. -

- Nasza drużyna z silnikiem 50 KM została zakwalifikowana do większej kategorii i rywalizowała z innymi drużynami, które dysponowały silnikami o mocy nawet do 150 KM – informuje Krzysztof Fojt, sekretarz OSP RW w Pile.

Kluczem do sukcesu była oczywiście ciężka praca – treningi i doskonałe wyszkolenie, ale trudy się opłaciły. Pilscy strażacy ochotnicy w swojej klasie zajęli IV miejsce, a w klasyfikacji generalnej drużyna zajęła X miejsce.

Przeczytaj więcej o: pila, straz pozarna, zawody, ratownictwo wodne,