Leśnicy zapraszają społeczników i ekologów do współpracy

27.06.2024   Autor: Sławomir Kotarski
---

Świadomość ekologiczna społeczeństwa jest coraz większa, a wraz z tym wzrostem zmieniają się również oczekiwania względem gospodarki, na przykład leśnej.

- Pierwszym założeniem stworzenia, powołania, zespołów lokalnej współpracy, była chęć stworzenia takich obszarów lasów o zwiększonej współpracy społecznej, na które mieliby wpływ ludzie, którzy tam przebywają. Nie chodzi o stworzenie nowych lasów, ale o zagospodarowanie tych lasów, w których społeczeństwo lokalne już przebywa często i jest to dla nich obszar ważny. I właśnie apel tu do wszystkich, dla których ten las jest ważny, aby zgłaszali się do tych zespołów - mówi Magdalena Marchwiak, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile.

Biegacze, grzybiarze, miłośnicy leśnych kąpieli, ale i np. właściciele tartaków, czy naukowcy. Lokalne nadleśnictwa liczą, że uda im się zainteresować różne grupy społeczne, bo wierzą, że w tak szerokim gronie łatwiej wypracować kompromis. Wciąż nabór prowadzony jest m.in. w nadleśnictwach Zdrojowa Góra, Podanin, Sarbia, Durowo, Krucz, Krzyż i Wronki. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group