Wakacyjny rozkład MZK. W tym roku jest inaczej

24.06.2024   Autor: Artur Maras
725---197
Pilskie autobusy od soboty kursują według wakacyjnego planu. Zmiany są inne niż w latach poprzednich.

Znikają autobusy szkolne oraz linia nr 10. Częstotliwość kursów także się zmniejszy – te zmiany dyktuje ekonomia. W wakacje po prostu jeździ mniej pasażerów. Autobusy nie będą też jeździć “stadami”.

– Aby nie było żadnego stada, że autobusy pojawiają się trzech, czterech linii zaraz po sobie, tylko rozrzedziliśmy to w ten sposób, aby były przez cały dzień w równych odstępach czasu, to dotyczy głównie pracowników szpitala, którzy nas o to prosili – tłumaczy Anna Kujawa, rzeczniczka prasowa pilskiego MZK.

Od pierwszego dnia wakacji ruszył autobus linii P na Płotki. W poprzednich latach te specjalne kursy były tylko w lipcu i sierpniu. Zniknie połączenie do Zawady oraz linia nr 60 do Szydłowa. Będzie za to więcej połączeń na działki.
– Odbieraliśmy sygnały, że pierwszy autobus jest zbyt późno, jeśli chodzi o czas letni i podlewanie w ogródkach działkowych, więc też przyspieszyliśmy autobusy na działki Zalesie, włączamy do układu komunikacyjnego działki na Paderewskiego – mówi rzeczniczka prasowa pilskiego MZK.

Dojeżdżać będą tam autobusy linii nr 2. Zmienią się kursy Gordaliny. Tramwaj wodny będzie kursował już nie tylko w weekendy. Od wakacji Gordalina będzie zabierać pasażerów na pokład codziennie od godz. 15.00, a w weekendy już od 13.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group