Czego brakuje w Trzciance? Pytają urzędnicy

26.05.2024   Autor: Mateusz Manthai
993---1086

Czego brakuje w gminie Trzcianka? Takie pytanie mieszkańcom zadali miejscy urzędnicy. Trwają prace nad stworzeniem programu rewitalizacji na najbliższe 6 lat.   

Od kilku dni trwają specjalne konsultacje społeczne. Mieszkańcy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego, czego brakuje w gminie i co należałoby zmienić. Pomysłów jest wiele... 

- Może więcej placów zabaw dla dzieci, rozrywki jakiejś? 
- Według mnie jest wszystko w Trzciance. Nie potrzeba niczego. 
- Powinno być tak, jak jest już za granicą albo w wielkich miastach. Powinny być takie budki, gdzie można sobie wziąć woreczek dla pieska, żeby każdy nauczył się sprzątać - wymieniają mieszkańcy miasta.  

Konsultacje potrwają do 19 czerwca. W tym czasie mieszkańcy mogą wypełnić specjalną ankietę on-line bądź zgłosić swoje pomysły w Biurze Obsługi Klienta. Urzędnicy w propozycji programu rewitalizacji ujęli kilka autorskich projektów. To m.in. renowacja kamienic czy zagospodarowanie tzw. Dolinki Miłości i utworzenie tam miejsca rekreacji dla mieszkańców.   

- Przedsięwzięcia rewitalizacyjne, które ujęliśmy w tym projekcie, bo to nadal projekt programu rewitalizacji, powinny przyczynić się do zwiększenia przede wszystkim aktywności społecznej mieszkańców, do zwiększenia przedsiębiorczości mieszkańców - mówi Wioletta Szukajło, zastępczyni burmistrza Trzcianki.  

Pieniędzy na program rewitalizacji jeszcze nie ma. Gmina będzie się zabiegać o dotacje z programów rządowych i z Unii Europejskiej. 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group