Bosacki o drogach i wodorze

25.05.2024   Autor: Jakub Sierakowski
---622

Marcin Bosacki kandydat do parlamentu europejskiego odwiedził Złotów i Piłę. Podczas wizyty zachęcał do udziału wyborach i głosowaniu na niego. Zadeklarował, że gdy zostanie europosłem to zamierza w pierwszej kolejności walczyć o dofinansowanie na infrastrukturę drogową. 

- Nadal powinno być wsparcie na drogi. Przede wszystkim tą już niestety mityczną, bo budowaną od kilkunastu lat S11, która połączy nie tylko Śląsk z Pomorzem Środkowym. Ale przede wszystkim całą Wielkopolskę od południa na północ. Ale też energia odnawialna. Wielkopolska jest w tym liderem w Polsce. To nie są tylko wiatraki, to nie są tylko projekty słoneczne, solarne. Ale też musimy inwestować w nowe źródła energii - mówi Marcin Bosacki poseł na Sejm RP, kandydat Koalicji Obywatelskiej do parlamentu europejskiego. 

Dlatego według posła Marcina Bosackiego niezwykle istotne jest zabieganie w jeszcze większym stopniu o pieniądze niezbędne do prowadzenia badań nad wodorem. Wykorzystanie tego pierwiastka w energetyce pozwoli odejść od kopalnych źródeł energii.   

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group