Sadzonki od leśników

12.04.2024   Autor: Artur Maras
---413
W najbliższy piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Leśnicy przygotowali do rozdania aż milion młodych drzewek i krzewów. To już szósta edycja akcji. 
 
- Będziemy rozdawać sadzonki w ramach ogólnopolskiej akcji #sadzimyMY. M.in. w Pile będzie można za darmo odebrać gatunki drzew leśnych oraz krzewy: dereń świdwę, kalinę czy trzmielinę. Wystarczy ją posadzić, mamy wiosnę, więc będą cieszyły oczy - mówi Rafał Cieślak, rzecznik prasowy RDLP w Pile. 
 
Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. Leśnicy rozdają je nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie roślin przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.  
Leśnicy będą czekać z sadzonkami m.in. na Placu Konstytucji 3 Maja od godziny 10.00 do 16.00. Sadzonki będzie można także otrzymać przy siedzibach wszystkich nadleśnictw w godzinach 9.00 do 15.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group