Kandydaci do Rady Miasta Piły rozmawiali o przedsiębiorczości i rozwoju miasta

15.03.2024   Autor: Redakcja
1652---693

Przedsiębiorczość i rozwój miasta – pod takim hasłem odbyła się debata kandydatów na radnych w Pile. Na poglądy ścierali się przedstawiciele sześciu komitetów wyborczych - Dariusz Karwacki (Lewica Obywatelska), Marek Toboła (Koalicja Obywatelska), Gabriela Milska (Prawo i Sprawiedliwość), Wioletta Żybort (Porozumienie Samorządowe), Tomasz Słoboda (Stowarzyszenie OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej) oraz Krzysztof Bielawski (Trzecia Droga).  Poniżej prezentujemy zapis całej debaty. 
 

Kandydaci odpowiadali i zadawali sobie wzajemnie pytania. Były też rozliczenia. Radny z Platformy Marek Toboła punktował radną z PiS-u Gabrielę Milską, bo to ugrupowanie kwestionowało miejskie wydatki na infrastrukturę sportową podczas obrad sesji miejskiej rady. 

 

Spalarnia odpadów w mieście lub w pobliżu? To kontrowersyjnym który  pomysł oceniła kandydatka Porozumienia Samorządowego Wioletta Żybort. Kolejnym ważnym tematem debaty były dziurawe drogi i ich naprawa, biorąc pod uwagę że część dróg jest włąsnością gminy, część powiatu, a jeszcze inne województwa wielkopolskiego. 


 

Tomasz Słobodę radnego PiS-u, obecnie startującego z listy OdNowy interesowało podejście do oszczędności. Piła się rozwija, dostaje dotacje, ale i się zadłuża... Padały również pytanie o zagospodarowanie jez. Płotki. Dyskusja trwała między Dariuszem Karwackim a Krzysztofem Bielawskim. Tu kandydaci raczej się zgadzali, ale nie zawsze jednak było tak ugodowo. Radny Platformy wspomniał kandydatce Porozumienia Samorządowego, że to ugrupowanie wraz z PiS z którym mają większość w radzie powiatu oddała lotnisko wojsku...  

 

Było też sporo o nowopowstającym przedszkolu na Zielonej Dolinie. Kandydaci byli zgodni, że powinno ono powstać.  Nie zabrakło tematów dotyczących budowy mieszkań komunalnych i odpływu młodych ludzi z Piły.  Nie wszyscy kandydaci przygotowywali pytania do rywali. Radna Prawa i Sprawiedliwości wykorzystywała czas antenowy, by chwalić rządy PiS-u w kraju. 

 

Wszystkie debaty są także dostępna na naszym kanale YT.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group