Ile kosztuje paczka do Kanady z Polski? Co wpływa na cenę? Te cechy są kluczowe

01.03.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---
Paczka do Kanady nie musi kosztować fortuny. Zanim zamówisz kuriera, zrób dokładny research. Różnice w cenach potrafią sięgać kilkuset złotych! Nie przepłacaj za paczkę do Kanady. Skorzystaj z poniższych rad i wysyłaj przesyłki w korzystnych cenach do każdego miejsca na świecie.
 

Każdy kurier ustala własne ceny przesyłek. Kiedy różnice wynoszą kilka lub kilkanaście złotych, nikogo nie dziwią. W przypadku paczek międzykontynentalnych konkurencja spada, więc firmy pozwalają sobie na znaczne windowanie cen. Czy rzeczywiście musisz płacić za przesyłkę do Kanady kilkaset złotych?

Lotnicza czy morska paczka do Kanady – którą wybrać?

Jednym z głównych czynników mających wpływ na cenę jest sposób transportu paczki. Te dwa kraje leżą przecież na różnych kontynentach – nie powinno więc dziwić, że przesyłki muszą być transportowane statkiem lub samolotem, a następnie rozwożone samochodami po tym ogromnym kraju.

Przy składaniu zamówienia jako osoba prywatna nie zawsze masz możliwość wyboru środka transportu. Paczką morską do Kanady najczęściej wysyłane są kontenery wypełnione hurtowymi ilościami produktów. Transport zajmuje nawet kilka tygodni.

Mniejsze przesyłki kurierzy z reguły dostarczają drogą powietrzną. Jeśli w ofercie nie widnieje informacja o metodzie transportu, a czas realizacji wynosi mniej niż tydzień, prawdopodobnie masz do czynienia z paczką lotniczą. Firma kurierska może na bieżąco decydować o sposobie dostawy, aby w jak najszybszym czasie zrealizować usługę.

Ile kosztuje paczka do Kanady? Co wpływa na cenę?

Sposób transportu paczki w dużym stopniu wpływa na koszty. Jednak ostateczna cena zależy od kilku czynników – wybranej firmy kurierskiej, standardu przesyłki, jej wielkości i wagi, zadeklarowanej wartości oraz wykupionych usług dodatkowych. Szybko obliczysz cenę za paczkę do Kanady z pomocą strony: https://shipcenter.pl/zamow/paczki-do-kanady.

Najważniejszym punktem wyceny jest prawidłowe zmierzenie i zważenie przesyłki. Najlepiej zrobić to po zapakowaniu paczki. Przygotuj pudełko dopasowane rozmiarem do pakowanych przedmiotów. Zbyt duże opakowanie zwiększy koszt wysyłki, ale warto zachować przestrzeń na wypełnienia chroniące zawartość.

Każda paczka międzynarodowa powinna być ubezpieczona. Dłuższa droga i kontrole celne zwiększają ryzyko zaginięcia lub uszkodzenia. Zadeklarowana wartość przesyłki wpłynie na wzrost ceny. Musisz pamiętać też o opłatach celnych, chociaż dzięki porozumieniu CETA większość paczek do Kanady z UE jest z nich zwolniona.

Ile idzie paczka ekonomiczna do Kanady?

Wiele osób decyduje się na podniesienie standardu paczki poprzez wykupienie usługi ekspresowej. Przesyłka priorytetowa do Kanady potrafi dotrzeć nawet w 3 dni robocze. W przeciwieństwie do krajów europejskich koszt paczki ekspresowej nie różni się znacząco od ekonomicznej – wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych więcej. Co ciekawe, w Europie potrafi wzrosnąć nawet dwukrotnie!

Jeśli twoja przesyłka nie jest pilna, nie ma sensu dopłacać. Większość firm kurierskich gwarantuje dostarczenie paczki do Kanady w 6-8 dni roboczych. Czas może ulec skróceniu, jeśli nadasz ją tuż przed terminem wyjścia transportu. Paczki na drugą stronę globu nie kursują codziennie, a raz lub dwa razy w tygodniu.

Bez znajomości wymiarów paczki nie sposób udzielić odpowiedzi na pytanie o koszt wysyłki do Kanady. Nie trać czasu na samodzielne sprawdzanie cenników. Powyższe narzędzia pomogą ci obliczyć cenę i znaleźć kuriera, który zrealizuje usługę najtaniej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group