Dyrektor chodzieskiego szpitala idzie na emeryturę

01.03.2024   Autor: Mateusz Manthai
202---142
Krzysztof Szplit nie będzie już dyrektorem szpitala powiatowego w Chodzieży. Po 33 latach pracy na kierowniczym stanowisku odchodzi na emeryturę. Znamy już nazwisko jego następcy.

– Dyrektor Szplit po 33 latach podjął decyzję, pewnie trudną i pewnie borykał się z nią przez dłuższy czas, że odchodzi na emeryturę. Dyrektorem szpitala był od 1991 roku. Szpital w tym czasie zrobił bardzo wiele rzeczy. Szpital powiatowy w Chodzieży jest jednym z niewielu szpitali w Wielkopolsce w takiej komfortowej sytuacji, gdzie ma dodatni bilans. Przez te wszystkie lata było bardzo, bardzo wiele inwestycji. Była rozbudowa szpitala – mówi Mariusz Witczuk, wicestarosta chodzieski.
Za kadencji Krzysztofa Szplita powstał całkowicie nowy oddział rehabilitacyjny. Budowlańcy przeprowadzili termomodernizację budynku szpitala i remont oddziału wewnętrznego. Do placówki trafił także nowy sprzęt m.in. aparaty do prześwietleń. W ciągu ostatnich 25 lat szpital zrealizował inwestycje za ponad 50 milionów złotych. Nowym szefem placówki została dotychczasowa wicedyrektor Aleksandra Ćwikła.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group