Znęcał się nad partnerką, a w domu miał narkotyki

28.02.2024   Autor: Redakcja
755---277
Policjanci ze Złotowa zatrzymali agresywnego mężczyznę, który od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. W mieszkaniu miał ukryte narkotyki, a wcześniej dokonał kradzieży rozbójniczej. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W pierwszym tygodniu lutego (6.02) policjanci ze złotowskiej jednostki zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do awantury pomiędzy kobietą i mężczyzną. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zatrzymali agresywnego 28-latka, który wobec kobiety stosował przemoc fizyczną i psychiczną.

– W trakcie dalszych czynności w miejscu interwencji, mundurowi w rzeczach mężczyzny znaleźli klika woreczków strunowych z zawartością białej substancji. Po ich sprawdzeniu testerem, okazało się, że była to amfetamina o łącznej wadze blisko 200 gramów. Narkotyki zostały zabezpieczone do specjalistycznych badań, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji.
28-latek został przesłuchany. Okazało się, że posiadanie znacznej ilości narkotyków i znęcanie się fizyczne i psychiczne, to nie jedyne przestępstwa, których się dopuścił. Na początku roku w Złotowie dokonał jeszcze kradzieży rozbójniczej.

W związku z tym, iż dopuścił się licznych przestępstw, sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie, przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zdjęcia: KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group