Powiat pilski znowu najlepszym powiatem w kraju

27.02.2024   Autor: Redakcja
473---195
Powiat pilski po raz trzeci z rzędu najlepszym powiatem w kraju. Wygrał prestiżowy ranking Związku Powiatów Polskich, zdobywając 62 500 punktów. To wynik lepszy niż osiągnął nawet Gdańsk, miasto na prawach powiatu, który uzyskał 58 000 pkt. Dzięki zwycięstwu w rankingu, powiat pilski otrzymał tytuł Dobry Polski Samorząd 2023 oraz jako jedyny w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców – tytuł Super Powiat 2023.

– To zasługa wszystkich moich współpracowników, także z jednostek prowadzonych przez Powiat Pilski oraz koalicyjnym radnym, w tym ze Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile. To również zasługa mieszkańców, ich aktywności i zaangażowania. Wszystkim za to dziękuję. Możemy być dumni – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Działania samorządów oceniane są przez cały rok. Pod uwagę brane są konkretne działania powiatów według kryteriów zgrupowanych w siedmiu grupach: rozwój i wielkość pozyskanych funduszy, polityka społeczna i zdrowotna, samorząd na rzecz mieszkańców, działania krajowe i międzynarodowe, działania energetyczne i proekologiczne oraz działania promocyjne.

Źródło i zdjęcie: strona powiatu pilskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group