Własnymi rękoma strażacy budują nową remizę. Potrzebują wsparcia

08.02.2024   Autor: Mateusz Manthai
925---131
Strażacy z OSP Stare własnymi siłami budują remizę. Ratownicy popołudniami i wieczorami spotykają się na placu budowy i pracują na rzecz swojej jednostki. Do końca jest jeszcze jednak daleko.  

W tym ceglanym, niewielkim garażu mieści się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Starem. Wewnątrz stoi zabytkowy, choć ciągle jeżdżący do akcji Żuk. Auto z ledwością mieści się w budynku. Kilka miesięcy temu strażacy dostali nowy wóz. Nie mieli jednak dla niego odpowiedniego miejsca. Wtedy zapadła decyzja o budowie nowego garażu. Własnymi siłami... 

- Często jest tak, że robimy, robimy i nagle albo deszcz, albo wiatr i jesteśmy hamowani. Myślimy, że jak się uda to w kwietniu, końcówka kwietnia już będziemy mogli wprowadzać nasz nowy pojazd - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezes OSP Stare. 

Mury nowego garażu już stoją. Będzie tam miejsce na auto, pomieszczenie gospodarcze i sanitariaty. Strażacy zaczęli budowę dachu. Ratowników wsparła gmina, przekazując im 60 tysięcy złotych. Strażacy kupili za to materiały budowlane.  

- To jest też niesamowite, że w dzisiejszych czasach, w czynie społecznym, własnymi rękoma, własnymi siłami, po pracy są w stanie przyjść i tę swoją własną remizę budować - przyznaje Artur Kłysz, burmistrz Wysokiej. 

Całkowity koszt inwestycji to około 150 tysięcy złotych. Brakuje jeszcze 90 tysięcy. Druhowie więc założyli w internecie zbiórkę na budowę. ABY WESPRZEĆ WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU. Liczą, że wspólnymi siłami uda się zbudować coś, co służyć będzie na pokolenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group