Platforma do nurkowania wyróżniona za innowacyjność

01.02.2024   Autor: AK
---94
Pilski projekt platformy do nurkowania dla niepełnosprawnych z nagrodą marszałka. W konkursie „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” zostały nagrodzone cztery projekty. Wśród nich znalazły się także: bioniczna proteza stopy, mobilny robot do transportu ciężkich ładunków oraz niezależny energetycznie dom wodorowy. 
 
W kategorii „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” nagrodzono dwa projekty wspierające osoby z niepełnosprawnością: protezę dedykowaną osobom po amputacji kończyny dolnej oraz bazę służącą do rehabilitacji nurkowej. Pisaliśmy o tym TU. 
 
- Jedyną na świecie, pływającą bazę w pełni dostosowaną do osób niepełnosprawnych - wtrąca dr Paweł Owsianny, wiceprezes Fundacji Krok po Kroku HSA. 
 
Fundacja Krok po Kroku HSA dostała od marszałka 30 tysięcy złotych i promocję w ramach międzynarodowych wystaw marki Wielkopolska. Jej członkowie liczą na to, że ta promocja przełoży się na wygrane konkursy, aby dalej działać. 
 
- Codziennie działanie zależne jest od dodatkowych środków, które wspomagają osoby z niepełnosprawnością, żeby one mogły tutaj dojechać, skorzystać z tej bazy - dodaje wiceprezes. 
 
Członkowie fundacji pracują jako wolontariusze. W działalności potrzebny jest jednak drogi sprzęt do nurkowania.  
- Możemy kogoś pobudzić i wyciągnąć z domu i wpłynąć na to, że jego aktywność jest większa - mówi Krzysztof Trawiński, prezes Fundacji Krok po Kroku HSA.  


 
Krok po Kroku HSA pracuje z osobami niepełnosprawnymi ruchowo, nawet z porażeniem czterokończynowym. Pisaliśmy o tym TU. Osoby niewidome brały udział w pionierskim programie. Mogły pływać wraz z oswojonymi jesiotrami. Pisaliśmy o tym TU. 

- No i osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, które też nurkują i też w różnych warunkach natomiast tam trzeba się wykazać szczególną czujnością i takim urozmaiceniem zajęciowym - dodaje prezes. 
 
Niedawno dzięki dotacji z Funduszy Norweskich udało się kupić suche skafandry. Dzięki temu nurkowanie możliwe jest tu cały rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group