Beata Dudzińska pełni obowiązki prezydenta

13.01.2024   Autor: Artur Maras
1223---516
Pierwszy dzień w starej-nowej pracy. Wczoraj Beata Dudzińska została powołana na pełniącą funkcję prezydenta Piły, zastępując na tym stanowisku Mateusza Daszkiewicza.  
 
- Trzeba mieć świadomość, że odeszło nas troje, a wracam sama, więc ten nakład pracy będzie dosyć duży. Funkcjonowanie urzędu przede wszystkim. To trochę tak jak w dobrej, nawet bardzo zgranej, ten dyrygent powinien nadawać ton, powinien dążyć do realizacji celu, a w tym momencie w naszym urzędzie realizowanych jest bardzo wiele projektów - tłumaczy Beata Dudzińska, pełniąca funkcję prezydenta Piły.
 


Beata Dudzińska od 13 lat pełniła funkcję zastępcy prezydenta. Od początku towarzyszyła Piotrowi Głowskiemu podczas sprawowania władzy w Pile. Była odpowiedzialna za gospodarkę oraz realizację inwestycji a także zdobywanie dotacji unijnych. Wywodzi się z biznesu. Była związana z Signify. 
Przypomnijmy dotychczasowy prezydent zdobył mandat poselski. Z dniem wyborów Piotr Głowski przestał pełnić obowiązki prezydenta, a jego dwaj zastępcy zostali odwołani.
Pod koniec października pilscy radni głosami Koalicji Obywatelskiej przyjęli niewiążący apel do wojewody wielkopolskiego w sprawie powołania byłej wiceprezydent miasta Beaty Dudzińskiej jako pełniącą funkcję prezydenta Piły. Opozycja propozycji była przeciwna. Na to stanowisko powołany został Mateusz Daszkiewicz. Były rzecznik prasowy wojewody Michała Zielińskiego i jego doradca podczas kampanii wyborczej. Pełni tę funkcję od 17 listopada. Wczoraj nowa wojewoda zmieniła tę decyzję. Formalnie Beatę Dudzińską powołał premier Donald Tusk. Będzie ona pełnić tę funkcję do czasu wyborów samorządowych. Beata Dudzińska potwierdziła także dzisiaj swój start w nadchodzących wyborach.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group