“Boże Narodzenie na Krajnie” [Wystawa]

22.12.2023   Autor: Kamil Kończewski
268---201
O krajeńskich kolędowaniach i zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia możemy dowiedzieć się z wystawy plenerowej zatytułowanej “Boże Narodzenie na Krajnie”. Można ją już oglądać przy złotowskiej Zagrodzie Krajeńskiej.

– Fantastyczna wystawa, która wpisuje się w czas świąteczny. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta, ale i regionu do tego, aby podczas spacerów złotowską promenadą skorzystali z tej ekspozycji czasowej. Można dzięki tej wystawie poznać tradycje bożonarodzeniowe na Krajnie. Można sobie przypomnieć o symbolice Świąt oraz oczywiście poznać zwyczaje świąteczno-noworoczne – mówi Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektorka Muzeum Ziemi Złotowskiej.
Wystawa przygotowana jest przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Wzbogacają ją zdjęcia i ryciny przygotowane przez miejscowe Muzeum Ziemi Złotowskiej. Oglądając wystawę możemy dowiedzieć się o zwyczajach wigilijnych na Krajnie, kolędowaniu, obrzędach, ale również o zabawach sylwestrowych i karnawałowych. Wystawa potrwa do 2 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group