Szlachetna Paczka - jeszcze cztery rodziny potrzebują pomocy

11.12.2023   Autor: Redakcja
827---262
Jeszcze cztery rodziny z naszego regionu potrzebują przedświątecznej pomocy. W ramach Szlachetnej Paczki można przygotować dla nich dary. To dwie rodziny z powiatu chodzieskiego i dwie z czarnkowsko-trzcianeckiego. 

W powiecie chodzieskim na pomoc czeka czteroosobowa rodzina. Marlena i Marek mają dwoje dzieci. Proszą o lodówkę, trwałą żywność i środki czystości. Z tego powiatu pomocy potrzebuje też Anna z córką i synem. Uciekła od przemocowego partnera i sama wychowuje dzieci. Potrzebuje pralki, miksera oraz kołdry i ciepłego koca. O historii tych rodzin można przeczytać TU. 

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim też są dwie rodziny, które oczekują pomocy. Joanna i Karol z dwójką małych dzieci potrzebują odkurzacza, żywności i ubrań. Anita z Szymonem i ich czworo dzieci najbardziej potrzebują w tej chwili jednoosobowego łóżka, środków czystości i jedzenia. Kim są te rodziny, dlaczego znalazły się w trudnej sytuacji i jak można im pomóc - informacje znajdziecie TU. 
O zrobienie paczki można poprosić znajomych. Aplikując na stronie, otrzymacie wsparcie wolontariuszy. 

Szlachetna Paczka przygotowała raport o biedzie. Około 1,8 mln Polaków żyło w skrajnym ubóstwie w 2022 roku, w tym niemal 400 tys. dzieci oraz 290 tys. seniorów. 41% gospodarstw domowych w Polsce nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb biologicznych i społecznych, osoby je tworzące żyją w sferze niedostatku. 

Co czwarta rodzina włączona do Szlachetnej Paczki zaciągnęła kredyt na leczenie kogoś bliskiego lub utrzymanie godnych warunków życia. 34% Rodzin ze Szlachetnej Paczki deklaruje zaniżone poczucie własnej wartości. Co piąta rodzina doświadcza wstydu.

fot. iStock 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group