Konkurs recytatorski w Wałczu

28.11.2023   Autor: Kamil Kończewski
284---185
46 Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej w Wałczu przeszedł do historii. Nagrodzono najlepszych recytatorów, ale też i twórców filmowych. Grand Prix Miasta Wałcz i nagrodę w wysokości 5 tys. złotych zdobyła Joanna Wypiórkiewicz z Lublina. 

- Wiele słyszałem o tym konkursie, wiele dobrego. Wiedziałam, że są różne kategorie. Wiedziała, że jest recytacja, także wzięłam udział. Wiedziałam, że jest “Wywiedzione ze słowa”, które jest taką szczególną formą. I przede wszystkim chciałam się spotkać z tymi ludźmi. Ta atmosfera tutaj jest niesamowita. Ten klimat konkursów recytatorskich tworzą przed wszystkim recytatorzy, instruktorzy, jurorzy. No i organizatorzy. Przyjeżdżam po to, aby przekazać ludziom to co mam do powiedzenia ze sceny w formie właśnie kontaktu z literaturą i z żywym słowem. A to Grand Prix dla mnie to jest wielkie wyróżnienie. Ja naprawdę jestem bardzo wdzięczna, wzruszona i bardzo zaskoczona, że akurat do mnie ono trafiło - mówi Joanna Wypiórkiewicz, laureatka konkursu. 


Joanna została wyróżniona grand prix za monodram. Najlepszą recytatorką okazała się Elżbieta Jakóbczyk. Nagrodę specjalną otrzymał film Macieja Radziszewskiego w kategorii “Nowe media”, a w kategorii “Wywiedzione ze słowa” zwyciężył Tomasz Grzegorz Buczkiewicz. Natomiast w kategorii poezja śpiewana najlepsza była Inga Żebrowska.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group