Chodziescy seniorzy się nie nudzą

17.11.2023   Autor: Mateusz Manthai
864---50
Czy chodziescy seniorzy się nudzą? Okazuje się, że nie. Na najstarszych mieszkańców miasta czeka szeroka gama interesujących spotkań i warsztatów.  
 

W Chodzieży działa kilka stowarzyszeń, które integrują seniorów. Są to m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku, Bioderko czy Klub Żeglarski LOK. Starsze osoby rozwijają tam swoje pasje i biorą udział w wielu zajęciach.  

- Zarówno wykłady, koncerty, rehabilitacja sportowa, zajęcia muzyczne i tak dalej - mówi Mirosława Kutnik, przewodnicząca Rady Miejskiej Chodzieży. 

Ponad 30 proc. mieszkańców miasta to osoby starsze. Podczas I Chodzieskich Dni Seniora, zaproszeni goście dyskutowali o potrzebach możliwościach i problemach, z którymi spotykają się tutejsi nestorzy.  

- To są bardzo pozytywni ludzie, bardzo. Czerpię od nich dużo sił i dużo pomysłów. Tak jak oni są zaangażowani to rzadko się spotyka - przekonuje Danuta Wrzeszcz, przewodnicząca Chodzieskiej Rady Seniorów. 
 
Seniorzy współpracują także z młodzieżą. Jak mówią, uczą się od nich nowoczesnego stylu życia. Poprzez wspólne projekty, mimo różnicy wieku, nawiązują ze sobą nić porozumienia.  

- Dla nas seniorzy są bardzo często wsparciem, pomocą. Bez seniorów wielu z nas bardzo ciężko by funkcjonowało, ponieważ to często seniorzy się nami opiekują i dają swoje wsparcie - zapewnia Szymon Nowak z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chodzieży. 

W ramach obchodzonych właśnie dni seniora w Chodzieży odbędą się wykłady, warsztaty kulinarne czy zajęcia w bibliotece. Seniorzy będą mogli także zagrać ze swoimi wnukami w gry planszowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group