Nowa ścieżka rowerowa w Budzyniu. Mieszkańcy długo na nią czekali

15.11.2023   Autor: Mateusz Manthai
700---118
Nowa ścieżka rowerowa połączyła centrum Budzynia ze strefą przemysłową. Teraz ma być tam bezpieczniej. Wcześniej przy ulicy Rogozińskiej dochodziło do wielu wypadków, również tych śmiertelnych.

Do tej pory mieszkańcy Budzynia mieli problem z dostaniem się do strefy przemysłowej. Szczególnie ci niezmotoryzowani. W miesiącach jesiennych i zimowych często po zapadnięciu zmroku maszerowali poboczem lub jeździli rowerami ulicą Rogozińską. W takiej sytuacji o wypadki nietrudno. I takie faktycznie się zdarzyły, w tym nawet śmiertelny. Teraz ma być inaczej. Z centrum miasta do strefy prowadzi nowa, dwukilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa.

Nowa ścieżka wyposażona jest w elementy zwiększające bezpieczeństwo, jak na przykład oświetlenie i odpowiednie oznakowanie. Nie brakuje również tych poprawiających komfort podróżowania, jak ławki czy kosze na śmieci.

– W ubiegłym roku wykonaliśmy odcinek przy ulicy Rogozińskiej. To był odcinek około 500 metrów, kosztem prawie pół miliona złotych. Tam mieliśmy dofinansowanie 200 tysięcy w ramach tzw. środków covidowych – mówi Marcin Sokołowski, burmistrz Budzynia.

Drugi etap, czyli kolejnych 800 metrów drogowcy wybudowali w tym roku. To nie koniec rowerowych inwestycji w Budzyniu. Samorządowcy już myślą o kolejnych kilometrach tras.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group