Wielki sukces aktorów z naszego regionu

28.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
962---59
Artyści z naszego regionu na wielkim ekranie i z wielkimi wyróżnieniami. Chodzi o największy filmowy festiwal “Złote Lwy” w Gdyni, a nawet nominację oskarową. 
 
Artur Paczesny i Robert Gulaczyk pierwsze aktorskie kroki stawiali na deskach Teatru Wirtualnego, pod okiem Eweliny Wyrzykowskiej. Teraz Paczesny dostał na gdyńskim festiwalu nagrodę główną za pierwszoplanową rolę w filmie “Tyle co nic”. Natomiast film “Chłopi”, w którym wystąpił Gulaczyk, nagrodę publiczności. 

- W obydwu jest ogromna determinacja. Bo talent i umiejętności to za mało, żeby osiągnąć sukces. Umiejętności to jest jeszcze za mało, żeby osiągnąć sukces. Do tego jest potrzebna determinacja, oczywiście łut szczęścia, ale ten upór, siła charakteru jest w tym zawodzie bardzo potrzebna - przekonuje reżyserka Ewelina Wyrzykowska. 

Ogromną pracę w powstanie “Chłopów” włożyła również Anna Kluza. Artystka pracowała wcześniej m.in. przy “Twoim Vincencie”, który był nominowany do Oscara. Jak sama mówi, malowanie “Chłopów” było trudniejsze, bo tym razem pracowała przy najtrudniejszych ujęciach. 

- Jak malowałam ujęcie, np. taką transformację z jesieni w pejzaż zimowy, to tam jest ruchoma kamera, odjazd z domu Boryny. Tam kamera jest ruchoma i idzie w górę i tam każdy obraz musiał być na nowo malowany. I zajmowało to bardzo dużo czasu, bo tam zmieniała się jeszcze pora dnia, kolorystyka, więc było to pracochłonne. Byłam w stanie namalować dwie klatki na dzień - przyznaje Anna Kluza, malarka. 

A sekunda filmu, to 12 klatek. Już wiadomo, że “Chłopi” będą polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszego Filmu Zagranicznego. Do kin produkcja trafi 10 października. 

fot. materiały promocyjne filmu "Chłopi" 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group