Jazzowy i sportowy weekend w Pile

22.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
821---155
Letnia Scena Muzyczna Powiatu Pilskiego znowu ożyje po południu. W strefie rekreacji przy starostwie odbędą się koncerty znanych polskich jazzmanów. W sobotę natomiast dzień pod znakiem sportu i charytatywny bieg na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei.

– Będziemy oswajali i pokazywali muzykę jazzową w takiej przystępnej formie, bo jak wiemy, muzyka jazzowa ma dość wąskie grono odbiorców. My chcemy pokazać, że niekoniecznie jest to muzyka trudna. Jest to muzyka, przy której można się świetnie bawić, świetnie wypoczywać, a także rozwijać swoje kompetencje. Zaczynamy od koncertu Mieczysława Szcześniaka zapowiada Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

Wokalista na scenie pojawi się o godzinie 18:30. Wspólnie z dziećmi z Młodzieżowego Domu Kultury zaśpiewa kilka polskich klasyków jazzowych. O 20:30 natomiast połączenie słowiańskiej wrażliwości z brazylijską energią, czyli występ Doroty Miśkiewicz z Toninho Hortą. Wokalistka będzie promowała swoją najnowszą płytę, którą nagrała w Rio de Janeiro. Wstęp na piątkowe koncerty jest bezpłatny.
W sobotę odbędzie się 7. PKO Bieg Charytatywny. Na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei rozegrane zostaną biegi dla dzieci, integracyjne i sztafetowy bieg główny, który rozpocznie się o 10.00. Będą też atrakcje dla dzieci – dmuchane zamki oraz strefa gier i zabaw sportowych.

Także w sobotę o 15:30 w hali MOSiR odbędzie się gala boksu Próba Charakteru. Wstęp biletowany. W Parku na Wyspie od 16 Senioralia z Biesiadą Cygańską i pokazem kulinarnym. 
W niedzielę od 9-15 bezpłatne warsztaty i rozpoczęcie misji ICAres 2 – M1 w Lunaresie na pilskim lotnisku. W programie: wystawa, roboty, budowa map nieba. Lotnisko, habitat lunares, zapisy: www.edufun.pl/LunAres.
O 12:00 w parafii Ewangelicko-Augsburskiej VI Muzyczny Południk Luterański. Zagrają Aleksandra Bryła i Monika Woźniak „Sonaty na skrzypce i fortepian Wolfgang Amadeusz Mozarta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group