Ruszają debaty przed wyborami w TV ASTA

11.09.2023   Autor: Redakcja
323---35
Budżet i gospodarka, polityka społeczna i senioralna, edukacja, bezpieczeństwo i polityka zagraniczna oraz zdrowie - to tematy pięciu telewizyjnych Debat Politycznych organizowanych przez Telewizję ASTA, a związanych z wyborami parlamentarnymi. Pierwsza już dzisiaj o godz. 19.00 na antenie TV ASTA.

Wszystkie sześć zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą komitetów wyborczych w "pilskim okręgu" nr 38 zaprosiliśmy na cykl Debat Politycznych. Debaty podzieliliśmy na pięć bloków tematycznych w najważniejszych dla Polaków sprawach. W pierwszej debacie na temat budżetu i gospodarki zaprezentuje się pięciu kandydatów w wyborach, po jednym z każdego komitetu wyborczego. Z przyczyn organizacyjnych w ostatniej chwili z udziału w pierwszej debacie zrezygnował kandydat KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. 
Debata składa się z dwóch rund. W pierwszej pytania kandydatom zadaje dziennikarz TV ASTA. W drugiej politycy zadają sobie pytania wzajemnie. Mają również możliwość skomentowania odpowiedzi udzielonej przez kontrkandydata. W pierwszej debacie zaprezentują się: Kamil Bocian (Nowa Lewica), Jarosław Maciejewski (Trzecia Droga), Przemysław Pochylski (Bezpartyjni Samorządowcy), Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Adam Szejnfeld (Koalicja Obywatelska). 

Niezależnie od cyklu Debat Politycznych w październiku TV ASTA planuje dwie duże debaty wyborcze z kandydatami do Sejmu w "pilskim" okręgu nr 38 oraz z kandydatami do Senatu w okręgu nr 88. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group