Jubileuszowy rajd "Czas w las"

04.09.2023   Autor: Kamil Kończewski
816---59
Ponad 800 uczestników wzięło udział w jubileuszowym XX rajdzie rowerowym “Czas w las”. Zawodnicy mieli do pokonania niemal 40 km. Wyruszyli każdego nadleśnictwa a meta była Jastrowiu. 
 
Impreza zgromadziła na starcie w sumie ponad 800 sympatyków turystyki rowerowej spragnionych sportowo-leśnej przygody. 

- Przejeżdżają trasą od 30 do 40 kilometrów - mówi Maria Bajsarowicz, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. 
 
Pilanie startowali na początku drogi rowerowej z Piły nad jezioro Płotki i dalej trasa wiodła przez Skórkę, Plecemin, Tarnówkę i Ptuszę, czyli przez obszar objęty ochroną Natura 2000 “Puszcza nad Gwdą”. A turyści po drodze mogli podziwiać...

- Przepiękne bory sosnowe. Grube lasy sosnowe w których bytują bardzo rzadkie gatunki. Sóweczka, włochatka. Przedmiot ochrony tego obszaru. No i całe piękno przyrody - zapewnia Jarosław Szczepkowski z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. 


Jako pierwsza do mety rajdu wjechała ekipa z Runowa w województwie kujawsko-pomorskim. Oni startowali z Nadleśnictwa Złotów.  

- Jesteśmy pierwszy raz na takim rajdzie. Bardzo nam się podobało. Bardzo, bardzo fajna trasa, przyjemna. Super w ogóle zorganizowane - zapewnia Anna Lemańczyk, uczestniczka rajdu. 

Po nich dotarli do Jastrowia kolejni uczestnicy złotowskiej części rajdu. Na koniec rajdu wylosowani cykliści, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej otrzymali nagrody. Rowery górskie ufundowali leśnicy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group