Wieczorny Mityng Lekkoatletyczny na Stadionie Powiatowym w Pile

28.08.2023   Autor: Magdalena Grzegorzewska
---

Pasjonaci biegania sprawdzili swoją formę w piątkowy wieczór na Stadionie Powiatowym w Pile. Wieczorny mityng lekkoatletyczny przyciągnął dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów, a w tym roku także osoby z niepełnosprawnościami. Gośćmi specjalnymi byli olimpijczycy odnoszący triumfy w biegach sprinterskich czy maratonach. 

Druga edycja mityngu przyciągnęła amatorów biegania bez względu na wiek. Oprócz przetestowania swoich umiejętności w poszczególnych konkurencjach biegowych, mityng był też okazją do spotkania znanych, byłych lekkoatletów. Olimpijczycy Jan Huruk i Michał Bartosiak to maratończycy, natomiast Marcin Urbaś to sprinter, którego rekord Polski w biegu na 200 metrów z 1999 roku ustanowiony podczas Mistrzostw Świata w Sewilli wciąż nie został pobity. Tu, w Pile promowali sport. -Jak sobie trenujemy nawet tak amatorsko, to nasz organizm adaptuje się do takich sytuacji i potem nie ma problemu w takich sytuacjach życiowych. Jesteśmy zdrowsi, szczuplejsi, nie mamy problemów z sercem, także same plusy. - tłumaczy Marcin Urbaś, aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 m. 

W zależności od konkurencji, biegi odbywały się na dystansach od 60 do 1000 m. Uczestnicy mogli wziąć udział w biegu rekreacyjnym, biegach młodzieżowych, dla dorosłych, seniorów, a także w sztafecie. Nowością podczas tegorocznego mityngu były biegi Frame Running. Podopieczni Fundacji Złotowianka, w tym aktualna wicemistrzyni świata w tej dyscyplinie rywalizowali w wyścigu na 100 m. - Żeby ludzie poznali, co to są te rowery, bo dużo ludzi w ogóle o tym nie wie. I fajnie, żeby ludzie się decydowali i próbowali na tym jeździć - wyjaśnia uczestniczka Wieczornego Mityngu Lekkoatletycznego Magdalena Andruszkiewicz
 

Każdy z uczestników otrzymał medal oraz nagrody rzeczowe. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego. 

fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group