Zalety tańca. Dlaczego warto zacząć tańczyć?

24.08.2023   Autor: Redakcja
1906---159
Taniec to jedna z najbardziej uniwersalnych form ekspresji ludzkiej, która istnieje w każdej kulturze na świecie. Często zastanawiamy się: czy taniec jest na pewno dla nas? Przecież ja nie mam poczucia rytmu, plączą mi się nogi, brakuje mi odwagi i sto innych powodów aby nie wychodzić z domu. A jednak odpowiedź jest jedna. Tak, taniec jest dla mnie! Oto kilka powodów.

Tańczymy kiedy jesteśmy szczęśliwi. Komu z nas będąc w dobrym nastroju nie zdarzyło się potupywać nogą w rytm słyszanej w tym momencie muzyki. Tańczymy kiedy chcemy zapomnieć o codziennych troskach. Wielu z nas odkrywa, że taniec to nie tylko forma rozrywki, ale również droga do zdrowia, dobrobytu i poznania siebie.

Tańcząc ćwiczymy mięśnie naszego ciała, poprawiamy wydolność sercowo-naczyniową, równowagę oraz kondycję ruchową. Któż z nas chce nie tylko ładnie wyglądać, ale zachować przy tym kondycje i zdrowie? A propos zdrowia. Równie ważne co fizyczne, jest i to psychiczne. I tu a jakże taniec też przychodzi z pomocą. Muzyka i ruch stanowią doskonałą kombinację do wyzwalania endorfin, hormonów odpowiedzialnych za uczucie szczęścia. A nauka nowych kroków czy choreografii stymuluje nasz mózg do pracy, pomagając przez to wielu schorzeniom. Ponadto poprawiamy koncentrację i zdolność przyswajania nowych umiejętności.
Lekcje tańca w parach np. tańca towarzyskiego, czy w grupie np. latino solo są doskonała okazją do nawiązania nowych znajomości. Powiedzenie w grupie raźniej nabiera nowego, tanecznego znaczenia. Tańcząc wyrażamy swoje emocje, uczucia, a nawet opowiadamy swoje historie.

Pewnie zapytacie, a wiek? Przecież jestem już za stara czy za stary albo za młoda czy za młody. Nic bardziej mylnego! Niezależnie od wieku, płci, kondycji fizycznej, każdy może tańczyć.

W każdym praktycznie mieście jak np. w Pile czy w Wałczu można znaleźć szkoły taneczne lub instruktorów tańca. Uczenie się pod okiem doświadczonych instruktorów, takich jakich ma Akademia Tańca Pasja, ma wiele zalet w porównaniu do samodzielnej nauki czy korzystania z internetowych tutoriali.
Instruktor ma odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, które pozwala przekazać kursantom wiedzę w sposób zrozumiały i efektywny jednocześnie. Podczas nauki na bieżąco skoryguje nasze błędy. Co nam to da?  Nie popadniemy w błędne nawyki, które często zdarzają się przy samokształceniu oraz przyspieszy to postępy w nauce.

Dzięki obecności instruktora masz pewność, że zajęcia będą dostosowane do Twojego poziomu, potrzeb i możliwości. Wspólnie możecie ustalić cele i tempo Twojej nauki. Z instruktorami Akademii Tańca Pasja ustalisz, w której grupie, na jakim etapie zaawansowania możesz uczestniczyć w zajęciach. A takie właśnie uczestnictwo z instruktorem motywuje do dalszej pracy. Pod okiem fachowca postępy w nauce tańca mogą być znacznie szybsze. Jego wskazówki, instrukcje pozwolą skupić się na właściwych aspektach, zamiast tracić czas na nieefektywne ćwiczenia.

Opanowanie tańca to nie tylko praktyka, ale również dawka ciekawej historii, podstawy rytmiki czy interpretacji muzycznej. Instruktor ma dostęp do różnych materiałów, nowoczesnych trendów, kursów czy szkoleń. Może zorganizować warsztaty z najlepszymi w swoim fachu. W Akademii Tańca Pasja warsztaty prowadzili najlepsi tancerze na świecie, tacy jak m.in. Anna Głogowska, Stefano Terrazzino, Jan Kliment, Marta Kapanowska, Michał Milewski, Janusz Ptaszek czy Robert Rowiński
 
Nauka tańca pod okiem instruktorów z Akademii Tańca Pasja to inwestycja, która przynosi wielorakie korzyści. Jeśli chcesz, aby twoje kroki taneczne były pewne, technicznie poprawne i wyrafinowane, lekcje z profesjonalistami to najlepszy wybór!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group