„Okrągły Stół Przyjaciół Zwierząt” rozpoczął działalność

14.07.2023   Autor: Redakcja
261---340
20 reprezentantów organizacji pozarządowych działających na rzecz zwierząt, zasiadło wczoraj przy „Okrągłym Stole Przyjaciół Zwierząt”, żeby porozmawiać na temat działań mających poprawić dobrostan zwierząt w Wielkopolsce.
Z organizacjami pozarządowymi spotkał się wczoraj Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Podczas spotkania omówiono szczegóły programu dla miast i gmin z Wielkopolski „Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom”. Program, z funduszem 300 tys. zł, ma na celu wspieranie samorządów w takich działaniach jak sterylizacja i kastracja bezdomnych psów i kotów, opieka weterynaryjna, leczenie i szczepienie bezdomnych zwierząt, a także zapewnienie opieki zwierzętom przebywającym w schroniskach.
 
– Jesteśmy ogromnie wdzięczni organizacjom pozarządowym i instytucjom, które na co dzień zajmują się wsparciem dla zwierząt. Dzięki programowi „Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom” mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze skuteczniej wspierać te działania. Organizacje pozarządowe są bardzo blisko spraw zwierząt w swoich lokalnych społecznościach, dlatego ich głos i opinie są cenne, a dzisiejsze spotkanie obfitowało w niemal 2-godzinną rozmowę o konkretach. Bardzo dziękuję za ich obecność i zapraszam wszystkie organizacje z terenu Wielkopolski do współpracy – mówił wczoraj Jacek Bogusławski.

Spotkanie „Okrągły Stół Przyjaciół Zwierząt” miało na celu omówienie potrzeb zwierząt wynikających z prowadzonej działalności, planów uhonorowania osób i organizacji, które przyczyniają się do poprawy dobrostanu zwierząt w Wielkopolsce oraz potrzeb finansowych organizacji zajmujących się opieką i działalnością na rzecz zwierząt.
 
W spotkaniu uczestniczyła również Tatiana Sokołowska, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, której jednym z priorytetów dla Wielkopolski są działania prozwierzęce. Zadeklarowała ona bieżącą pomoc w relacjach instytucjonalnych, wsparcie organizacyjne i informacyjne dla przybyłych organizacji pozarządowych.

Źródło i zdjęcia: Biuro Jacka Bogusławskiego, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group