32. Półmaraton Signify Piła. Zapisy trwają

26.06.2023   Autor: Redakcja
709---23
Nieco ponad 2 miesiące zostały do 32. Półmaratonu Signify Piła. Data 3 września jest już ostateczna. Zanim zawodnicy staną na starcie, przypomnijmy kilka faktów z historii. Współczesnej i tej sprzed dekad.

Przez trzy dziesięciolecia w półmaratonie startowali najwspanialsi polscy biegacze i biegaczki. Olimpijczycy, medaliści mistrzostw Polski. Bieg z szybką trasą sprzyjał uzyskiwaniu rekordów życiowych. Do dziś wielu zawodników posiada rekordy życiowe właśnie z Piły: zwycięzca z 2001 roku – John Rotich, pierwszy zawodnik z 2011 – Martin Mukule, triumfator z 2013 – Joshua Munywoki i mistrz Polski z lat 2001 i 2005 – Adam Dobrzyński.

Wykładnikiem pilskiej gościnności i zaangażowania organizatorów jest rekord frekwencji. W 2018 roku metę minęło 3825 zawodników. I zapewne byłoby więcej gdyby nie fakt, że 4 tysiące biegaczy to maksymalna grupa dobrana do przepustowości trasy. Po pandemii bieg chce nawiązać do liczb sprzed 2020 roku.
Piła jest siedzibą Polskiego Stowarzyszenia Biegów (PSB), a dyrektorem samego biegu jest Henryk Paskal, prezes PSB, który na początku lat 90. sprowadził z różnych stron świata nowe standardy, które powieliło mnóstwo innych, polskich imprez biegowych. Do Piły, od początku funkcjonowania imprezy, przyjeżdżali biegacze zagraniczni. Między innymi z Japonii, Kenii, Etiopii, Norwegii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Szwajcarii.

– Na liście startowej jest już blisko tysiąc biegaczy. Czas do półmaratonu jest wciąż wystarczający, aby podjąć decyzję i ruszyć z przygotowaniami. Rejestracja będzie otwarta do 2 września. Limit wynosi 1700 zawodników. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! – zachęca Henryk Paskal.

Więcej informacji o biegu na stronie www.pila.halfmarathon.pl.

fot. archiwum organizatora

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group