Asta Arena – tak nazywać się będzie stadion żużlowy w Pile

22.06.2023   Autor: Jakub Sierakowski
709---222
Asta Arena – to nowa nazwa stadionu żużlowego w Pile. Umowę podpisano na 5 lat. Całość kwoty, którą gwarantuje, trafi na konto pilskiego klubu.

– Nie żyjemy na samotnej wyspie, współpracujemy z przedsiębiorcami. Nasi klienci, którzy wspomagają w pośredni sposób żużel, oczekują od nas wsparcia. Żyjemy w pewnym systemie wzajemnego świadczenia usług i siłą rzeczy zostaliśmy wywołani do tablicy i zawsze wspieraliśmy żużel. Tu się pokazała szansa na to, że przy okazji przekazania środków do klubu, można zrobić jeszcze coś fajnego, zaistnieć w mieście – mówi Zbigniew Ryczek, współwłaściciel Grupy Asta.

W ramach 5-letniej umowy z Grupą Asta, na konto Enei Polonii Piła trafi łącznie 615 tysięcy złotych. Ta kwota będzie podzielona na 5 rat – każdego roku nieco ponad 100 tysięcy. Decyzję o zmianie nazwy muszą zatwierdzić jeszcze radni Rady Miasta na sesji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, jednak ta decyzja będzie formalnością.

Oprócz Grupy Asta, ofertę na sponsoring nazwy stadionu złożyła jeszcze jedna firma z Piły, jednak była ona niższa o pół miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group