Piknik edukacyjno-rekreacyjny na skateplazie

16.06.2023   Autor: Redakcja
1184---438
W sobotę i niedzielę na terenach przy pilskiej skateplazie odbędzie się piknik edukacyjno-rekreacyjny. Jak zapewniają organizatorzy – szykuje się mocna dawka energii.

Na jednym z boisk przy pilskiej skateplazie powstanie wielkopowierzchniowy basen, w którym odbędzie się edukacyjny program SUP (stand up paddle board), który należy do najbezpieczniejszych form sportów wodnych, dostępnych dla wszystkich. SUP umożliwia jednocześnie rekreacyjne pływanie, turystykę wodną, praktyki gimnastyczne, a nawet surfing na fali. W programie – akademia pływania na deskach SUP pod okiem instruktorów FlowUP oraz konkursy i zawody SUP POOL Racer z atrakcyjnymi nagrodami. Relaks na basenie zapewni program SUP Joga prowadzony przez Surf Joginkę oraz wypoczynek na wielkich dmuchanych pływających zwierzakach.

Strefę wodną uzupełni skimboard, czyli sztuczny tor wodny, na którym odbędzie się „Akademia Surfera”, pod okiem instruktorów FlowUP. Dla uczestników akademii zaplanowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W strefy wodne wprowadzać będą trenażery balansu i równowagi.

Nowością dla pilan, niezależnie od wieku, będzie program „Strefa Zdrowia i Relaksu pod Żaglami", w ramach którego odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych. W strefie pod wielkim namiotem odbędą się: antystresowe zajęcia oddechowe, joga (sportowo-gimnastyczna), pilates, stretching, "Zdrowy Kręgosłup" i "Wielkie Rolowanie" – czyli zajęcia na wałkach z fizjoterapeutą, a także „Aktywny Senior”.
Podczas pikniku nie zabraknie stref gier i rywalizacji sportowych. W strefie aktywnej znajdziemy wielki dmuchany DARTS i mniejsze tarcze. Będzie można też poćwiczyć technikę gry w frisbee. W strefie spikeball znajdzie się coś dla tych, którzy lubią grać zespołowo. Oprócz klasyków: speed badmintona i siatkówki pojawią się też nowości w kategorii gier zespołowych. Dla dzieci powstanie strefa z dmuchańcami, a dla wszystkich obecnych strefa relaksu wypełniona hamakami, leżakami, namiotami TIPI oraz... przyjemną muzyką.
 
W sobotę,17 czerwca, zapraszamy od godziny 12.00 do 19.00, a w niedzielę, 18 czerwca, od 11.00 do 18.00. Organizatorami imprezy są Miasto Piła, MOSIR Piła oraz Grupa FlowUP.

fot. Grupa FlowUP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group