Indianie Black Feet rozbili obóz pod Chodzieżą

06.06.2023   Autor: Redakcja
1030---127
Indianie z plemienia Czarnych Stóp odwiedzili Chodzież. W Papierni odprawili kilka rytuałów i spotkali się z polskimi przyjaciółmi.  
 
Wizyta amerykańskich Indian była związana z ogólnopolskim programem “Zanocuj w lesie”. To coroczny projekt, organizowany przez Lasy Państwowe. Miłośnicy surviwalu mogą spędzić noc na łonie dzikiej natury.  

- Gościmy Indian Black Feet. Jest to plemię z USA. W przyszłym tygodniu będziemy także gościć lokalne, polskie plemię Indian - mówi Katarzyna Geleta, Nadleśnictwo Podanin. 
 
Indianie swój obóz rozbili w Papierni pod Chodzieżą. Nie bez przyczyny wybrali to miejsce. Tamtejszy las słynie bowiem z licznych legend. W spotkaniu z Czarnymi Stopami wzięło udział kilkunastu przedstawicieli Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. Na czele obozu stanął jeden z obecnych przywódców plemienia Black Feet Leon Rattler.  

- Jestem strażnikiem Tańca Słońca i strażnikiem loży. Tak zostałem wychowany przez moją babcię - opowiada Leon Rattler, duchowy przewodnik Indian. 

Indianie w Papierni odprawiali ceremonie. Pierwszą z nich był Taniec Słońca. To rytuał polegający na włączeniu do wspólnoty nowych członków. W ceremoniach brał udział pochodzący z Szamocina Bartosz Stranz. “Polski” Indianin w latach 90 wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam poznał środowisko plemienia Black Feet. Jak sam o sobie mówi - został zaadoptowany przez Czarne Stopy. Teraz przyjechał do Polski, aby przybliżać kulturę Indian.   

- Praktycznie co drugi dzień byliśmy w innym rezerwacie. Czarne Stopy najbardziej przypadły mi do serca, bo ich zachowanie czy gościnność przypominały mi Polskę - zapewnia Bartosz Stranz, “polski” Indianin. 

Indianie przybliżali także zebranym legendy i opowieści o rdzennych mieszkańcach Ameryki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group