Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem

04.05.2023   Autor: Redakcja
654---279
Radek Rak spotka się w Pile z czytelnikami w najbliższy poniedziałek. Jeden z ciekawszych polskich pisarzy jest laureatem najważniejszych nagród literackich w Polsce, m.in. Nagrody Nike.

Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, a jako pisarz łączy w swoich książkach fantastykę, realizm magiczny oraz odniesienia intelektualne. Inspiracje czerpie z historii oraz świata przyrody. Jego powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” otrzymała Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego oraz European Science Fiction Society Award.

Mieszkający w Krakowie Radek Rak zadebiutował jako powieściopisarz w 2014 r. powieścią „Kocham cię, Lilith”. W 2017 roku za powieść „Puste niebo” otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W ubiegłym roku ukazała się jego nowa powieść "Agla. Alef", laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Spotkanie z Radkiem Rakiem odbędzie się 8 maja (poniedziałek), o godz. 17.00. Zapraszamy do wypożyczalni biblioteki głównej Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Wstęp wolny.

Organizatorami spotkania są: Biblioteka Główna Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile oraz Dom Księgarski w Pile i Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa w ramach projektu "Jelenie Czytają".

fot. Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group