Majówkowa moc atrakcji

29.04.2023   Autor: Redakcja
838---1053
Zaczyna się tegoroczna majówka. W wielu domach i ogrodach świętowanie rozpocznie się już w sobotę. Długi weekend obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych. Oto kilka – naszym zdaniem najważniejszych imprez w regionie. 
 
Długi majowy weekend wielu z nas kojarzy się z przyjemnym lenistwem, rodzinnymi spotkaniami i zapachem grillowanego na działce czy w ogródku mięsa. Pogoda według prognoz ma sprzyjać piknikom. Popadać może jedynie w sobotę i we wtorek. Miejskie i gminne instytucje kultury od wielu dni przygotowują okolicznościowe imprezy. W Pile majówkę na wyspie organizuje Regionalne Centrum Kultury.  

 
- Proponujemy spotkanie z teatrem, z widowiskiem muzycznym pod nazwą “Wiemy co jemy”. To odbędzie się 1 maja już o godzinie 12:30, także drodzy państwo, spacerując z dziećmi będzie można sympatycznie spędzić ten czas - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile. 
 
Będą też animacje dla najmłodszych i festiwal baniek mydlanych. Na scenie wystąpi Paweł Stasiak z zespołem Papa D. 2 maja pilanie będą mogli posłuchać coverów największych przebojów Tiny Turner.  
 
Tego samego dnia przy budynku starostwa powiatowego w Pile od godz. 11:00 odbędzie się Piknik Rodzinny “Polska - Polacy Biało-Czerwoni”, w programie m.in. uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, otwarcie Pilskiego Centrum Tradycji Wojskowych oraz koncerty. Można wybrać się też poza Piłę. Majówkę przygotowała Wyrzyska Kolejka Powiatowa. Do Białośliwia, jak co rok, przyjadą miłośnicy wąskotorówki.
 
- Przez całą majówkę będzie można się przejechać. Odjazdy tradycyjnie o 13. 15 i 17. Z Białośliwia będzie jeździł parowóz. W atrakcjach mamy też bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem, pyszne obiady z restauracji - zachęca Radosław Olejniczak, rzecznik prasowy Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.
 
Bilety będą kosztowały 25 złotych. Dzieci do 4 roku życia pojadą za darmo. W Chodzieży majówka będzie miała charakter muzyczny. 1 i 2 maja w amfiteatrze zagrają największe gwiazdy polskiego Hip-Hopu. W parku nad jeziorem Miejskim koło Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizuje festyn patriotyczny z mnóstwem atrakcji, również dla dzieci. Muzycznie będzie także w Trzciance. 1 maja na scenie w parku miejskim wystąpią artyści disco polo.  
 
- Koncert gwiazd disco show w tym Arek Braxton, Dance2Disco, Nowator. 3 dnia jedna z kolejnych ciekawych imprez – Pchli Targ, gdzie mieszkańcy oraz przyjezdni będą mogli wziąć udział w wymianie towarów - tłumaczy Dawid Cichy z Urzędu Miejskiego w Trzciance.
  
W Czarnkowie kulminacyjny moment majówki przypadnie na 3-go maja. Obchody zacznie tam msza św. i złożenie kwiatów pod pomnikiem Pamięci Narodowej. Później na Placu Wolności odbędzie się festyn rodzinny.  

- Muzeum Ziemi Czarnkowskiej otwiera kolejną wystawę plenerową. Oczywiście takie festyny to okazja do promocji zdolnych dzieciaków, artystów z ziemi czarnkowskiej - mówi Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.
  
Podczas festynu będzie okazja do kupienia książki “Legendy Ziemi Czarnkowskiej”, można będzie obejrzeć spektakl muzyczny z niezapomnianymi piosenkami Krzysztofa Krawczyka... W Złotowie będą świętować głównie na sportowo.
 
- 1 maja o godzinie 9 rozpoczynamy rajdem rowerowym “Szlak nas trafił”. Jest to w ramach programu aktywne miasto. Będziemy kręcić kilometry dla Złotowa. O 16 odbędzie się inauguracyjny koncert w muszli koncertowej w parku miejskim - przypomina Beata Reszka, dyrektor Złotowskiego Domu Kultury.
 
3-ci maja w Złotowie będzie dniem uroczystości państwowych. O godzinie 14 odbędzie się msza święta i złożenie wieńców na placu Paderewskiego. Później w parku miejskim kolejny koncert. Tym razem jazzowe aranżacje hitów Republiki. Na koniec jeszcze raz Piła. Dla miłośników militariów atrakcyjną propozycję ma Pilskie Muzeum Wojskowe. 
 
- Tradycyjnie jesteśmy otwarci. Wszystkie hangary będą otwarte. Można do nas przyjechać, można z nami spędzić czas. Będą także atrakcje przygotowane dla odwiedzających nasze muzeum w tych dniach - mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. 
 
Wspomniane atrakcje to: małpi gaj, przejażdżki samochodami wojskowymi i grochówka. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group