Znamy Liderów Sukcesu 2022

24.03.2023   Autor: Redakcja
8791---394

Za nami uroczysta gala rozdania nagród zarządu powiatu pilskiego – “Lider Sukcesu 2022”. Wyróżnienia przyznawane są osobom, przedsiębiorstwom, instytucjom i organizacjom, których działania mają szczególne znaczenie dla życia społeczno-gospodarczego powiatu pilskiego. Gala odbyła się w piątkowy wieczór w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola w Pile.

Bohaterami gali byli nominowani oraz nagrodzeni tytułem: “Lider Sukcesu”, “Kryształowy Lider Sukcesu” oraz “Ambasador Powiatu pilskiego”. 

Statuetki “Lider Sukcesu” przyznano w 8 kategoriach.

Kategoria Sport i turystyka - nominowani: 

- Towarzystwo Sportowo-Kulturalne Orzeł Osiek
- Towarzystwo Miłośników Łobżenicy
- Justyna Franieczek
- Julianna Rutkowska

Lidera Sukcesu otrzymał Miłosz Bogucki

Miłosz Bogucki mimo młodego wieku jest niezwykle utytułowanym i wszechstronnym zawodnikiem Klubu Sporty Walki Piła, a także reprezentantem Polski, który odnosi sukcesy w boksie oraz w kickboxingu. W swojej karierze ma już na koncie brązowy Medal Mistrzostw Europy, tytuł Mistrza Polski juniorów w Muay Thai, Wicemistrza Polski juniorów starszych w K1 i Mistrza Wielkopolski juniorów w boksie. Jednak największy sukces wywalczył w październiku ubiegłego roku we Włoszech. Z Mistrzostw Świata Juniorów w Kickboxingu przywiózł złoty medal. To był także największy sukces w historii klubu Sporty Walki Piła. Miłosz Bogucki swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, determinacji, wsparciu najbliższych oraz zaufaniu jakim obdarzyli go klubowi trenerzy, czyli Przemysław Drajer i Przemysław Leniec.

Kategoria Kultura i sztuka - nominowani:

- Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska
- Joanna Wyrwa – Krzyżańska
- Daniel Cichy

Lidera Sukcesu otrzymał Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile.

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile w ubiegłym roku obchodził jubileusz 70-lecia. Kontynuuje piękne tradycje działalności śpiewaczej na ziemiach północnej Wielkopolski, sięgające jeszcze końca XIX wieku. Obecnie do Nadnoteckiego Oddziału należy 17 chórów i 4 orkiestry dęte i są to wyłącznie zespoły amatorskie. Prezesem Oddziału jest Estera Serówka. Artyści swoimi występami uświetniają wiele wydarzeń organizowanych na terenie Powiatu Pilskiego i sąsiednich samorządów. Chórzyści brali udział między innymi w Koncercie Pieśni Pasyjnej, Nadnoteckich Dniach Pieśni i Muzyki czy uroczystościach w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej. Wszystkie występy za każdym razem budzą aplauz publiczności.

Kategoria Edukacja i nauka - nominowani:

- Nadleśnictwo Kaczory
- Zespół Szkół Technicznych w Pile
- Grzegorz Witkowski

Lidera Sukcesu otrzymał Wojciech Henclewski.

Wojciech Henclewski to młody, zdolny i pracowity absolwent pilskiego ogólniaka, który w ubiegłym roku wywalczył I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej a tym samym zagwarantował sobie indeks na Uniwersytet Jagielloński. Zwyciężyła jednak pasja do medycyny, którą z powodzeniem studiuje dzisiaj na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wojciech Henclewski, zanim został laureatem ogólnopolskiej olimpiady chemicznej, osiągał liczne sukcesy naukowe w konkursach i olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim. W I Liceum Ogólnokształcącym dał się poznać jako zaangażowany w życie szkolne uczeń, ze wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Co nie powinno zbytnio dziwić, na maturze z chemii uzyskał imponujący maksymalny wynik 100%. Wojciech Henclewski imponuje innym i zachęca do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

Kategoria Rolnictwo i ochrona środowiska - nominowani:

- HAASE Maszyny Rolnicze
- Fundacja Pszczoła
- Weroni Farm

Lidera Sukcesu otrzymała firma ASTA-ENERGY Sp. z o.o.

ASTA-ENERGY to dynamicznie rozwijająca się spółka będąca częścią Grupy ASTA. Prężnie funkcjonuje w branży Odnawialnych Źródeł Energii oferując zaawansowane rozwiązania w zakresie fotowoltaiki i pomp ciepła dla biznesu i klientów indywidualnych. ASTA-ENERGY cieszy się dużym zaufaniem klientów, które opiera się na wiarygodności Grupy ASTA. Priorytetem firmy jest jakość i bezpieczeństwo instalacji. Firma stawia na indywidualne podejście do klienta, przeprowadza

dokładny wywiad, starannie dopracowuje projekt oraz dostosowuje instalację do konkretnej sytuacji. ASTA-ENERGY tworzą ludzie pełni pasji i miłości do odnawialnych źródeł energii. Misją firmy jest wsparcie klientów w uzyskaniu niezależności energetycznej, a także dbałość o środowisko, które dzięki instalacjom fotowoltaicznym oraz pompom ciepła unika kolejnych ton dwutlenku węgla. Dzięki ASTA-ENERGY uniknięto emisji ponad 1,6 mln kg dwutlenku węgla do atmosfery. Dla porównania, ten efekt redukcji CO 2 jest w stanie osiągnąć 240 000 drzew.

Kategoria Zdrowie i pomoc społeczna - nominowani:

- Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Pile przy ul. Motylewskie
- Oddział Neurochirurgiczny Szpitala Specjalistycznego w Pile
- CARITAS Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskie

Liderem Sukcesem zostało Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile.

Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby oraz z uwagi na brak takich miejsc nie tylko w regionie, ale również w kraju. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości blisko 7 mln zł. W tym miejscu osoby do 18. roku życia z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi z gmin powiatu pilskiego otrzymują profesjonalną pomoc psychiatrów, fizjoterapeutów, dietetyków, logopedów czy specjalistów od leczenia uzależnień. Główna siedziba mieści się przy ulicy Rydygiera 23, to tu znajduje się Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Oddział Dzienny dla osób potrzebujących dłuższej i zaawansowanej pomocy.

Kategoria Działalność społeczna i zawodowa - nominowani:

- Ochotnicza Straż Pożarna Osiek nad Noteci
- Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobrzyca”
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile
- Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile

Liderem Sukcesu został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Pile.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Pile to jeden z najbardziej aktywnych i prężnie działających oddziałów w kraju. Swoim obszarem funkcjonowania obejmuje aż osiem powiatów północnej Wielkopolski, w tym byłego województwa pilskiego. Oddział zrzesza prawie 9 tysięcy członków. Wśród nich są ludzie różnych profesji, o różnym wykształceniu, posiadający różne zdolności i zainteresowania. Tworzą jednak dużą i zgraną rodzinę. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Pile organizuje nie tylko okolicznościowe spotkania, ale także wspólne wyjazdy na wycieczki i wczasy, grupy zainteresowań, zajęcia rehabilitacyjne czy pomoc dla potrzebujących. W ubiegłym roku wielkim zainteresowaniem wśród seniorów cieszyły się współorganizowane wraz z Powiatem Pilskim taneczne środy i Senioriada Powiatu Pilskiego. Nasi najstarsi mieszkańcy nie jednemu z nas pokazali z jaką energią i pasją można się bawić, tańczyć, śpiewać i zarażać innych optymizmem.

Kategoria Działalność gospodarcza prowadzona przy udziale środków z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego.

W tej kategorii nie było nominacji, a tytuł otrzymała Sandra Betańska-Fiołka – „Językownia – szkoła języków obcych” w Pile.
 

Językownia, choć stosunkowo młoda to bardzo ambitna i zawsze gotowa sprostać wyzwaniom szkoła języków obcych. Jej właścicielka Sandra Betańska-Fiołka w 2019 roku postanowiła skorzystać ze wsparcia z Powiatowego Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej i otworzyła Językownie, którą z wielką pasją rozwija do dziś.

W tej szkole zajęcia prowadzone z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi nastawione są na rozwijanie umiejętności mówienia przy jednoczesnym wzmacnianiu językowej pewności siebie. W Językowni odtwarzane są sytuacje z życia codziennego, dzięki czemu język obcy przyswaja się łatwiej i szybciej.

Kategoria Gospodarka i przedsiębiorczość - nominowani:

- EXIMDI Jarosław Bużantowicz
- Firma ZODAN Zakład Obróbki Drewna w Wysokiej
- Grupa GIBAS

Tytuł Lidera Sukcesu otrzymuje ARDAGH GLASS S.A. Zakład w Ujściu czyli Huta Szkła Ujście.

Ardagh Glass S.A. w Ujściu to najstarszy producent opakowań szklanych w Polsce. W 1809 roku w miejscu, gdzie mieści się współczesny zakład, rozpoczęto wydobywanie piasku szklarskiego – potrzebnego do produkcji szkła. Dziś Ardagh Glass to nowoczesny zakład produkcyjny, z jednym piecem szklarskim tzw. wanną, trzema liniami produkcyjnymi, nowoczesnym parkiem maszynowym. Wszystkie z poszczególnych faz produkcji są sterowanie automatycznie. Firma na każdym etapie dba o najwyższy poziom i jakość produkowanych wyrobów. Wytwarzane przez Ardagh Glass butelki poddawane są procesowi uszlachetniani na gorąco i zimno w celu przeciwdziałania rysowaniu się ich powierzchni i zakleszczeniu na liniach rozlewniczych.

Starosta i zarząd powiatu pilskiego postanowili także przyznać indywidualne tytuły Lidera Sukcesu, dla tych, których trudno przypisać tylko do jednej kategorii.  

Statuetka trafiła do misjonarzy Świętej Rodziny, opiekujących się sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej.

Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej w gminie Łobżenica to najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce. Właśnie tutaj, pod koniec XI w., pasącemu bydło pasterzowi ukazała się na ogromnym dębie postać Maryi z Dzieciątkiem na rękach. Dzisiaj miejsce to jest znane z cudownego obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki, w której woda z chwilą ukazania się Matki Bożej nabrała cudownych właściwości. Od prawie 40 lat odbywa się tu w Wielkim Poście Misterium Męki Pańskiej odgrywane przez parafian i okolicznych mieszkańców, a także spotkanie dla osób niepełnosprawnych, Góreckie Dni Młodości dla młodzieży, pielgrzymki rzemieślników, strażaków, koncerty i odpusty. Opiekunami sanktuarium od 1923 roku są Misjonarze Świętej Rodziny, którzy w tym roku będą obchodzić rocznicę 100-lecia swojej posługi w tym miejscu.

Lidera Sukcesu otrzymało także Miasto i Gmina Miasteczko Krajeńskie.

Miasto i Gmina Miasteczko Krajeńskie z racji malowniczego ukształtowania terenu oraz licznych źródełek i strumyków nazywane jest często Kazimierzem Dolnym Północy. Prawa miejskie otrzymało najprawdopodobniej około 1475 roku. Niestety, w związku z reformą administracyjną 1 stycznia 1973 roku, miejscowość ta utraciła status miasta. Nie wszyscy jednak pogodzili się z tym faktem i w ubiegłym roku grupa mieszkańców, a także sympatycy gminy Miasteczko Krajeńskie zapoczątkowali starania o odzyskanie praw miejskich. Złożono do wojewody wielkopolskiego odpowiednie dokumenty i ostatecznie rozporządzeniem Rady Ministrów od 1 stycznia 2023 roku Miasteczko Krajeńskie, po 50 latach znów stało się miastem. 

Tytuł Lidera Sukcesu 2022 otrzymało również Centrum Integracji Społecznej w Róży Wielkiej.
 

Centrum Integracji Społecznej w Róży Wielkiej prowadzone jest przez Fundację Nowe Horyzonty. To jedyna tego typu placówka działająca na terenie Powiatu Pilskiego. Celem funkcjonowania Centrum jest aktywizacja zawodowa i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Uczestnicy dzięki prowadzonym tu zajęciom mają okazję odbudować poczucie wiary we własne siły, podnieść kwalifikacje oraz zapewnić sobie stabilizację ekonomiczną. W ramach działalności Centrum

jej uczestnicy wykonują proste prace związane z dbaniem o porządek i czystość na terenie całej gminy, wycinką drzew i krzewów czy utrzymaniem terenów zielonych. Do rozwoju i sukcesu Centrum Integracji Społecznej w Róży Wielkiej przyczyniło się wsparcie kilku podmiotów. Uczestnicy otrzymują chociażby świadczenie integracyjne ze środków Funduszu Pracy przekazywane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pile.

Hotel Gromada w Pile – to kolejny laureat Lidera Sukcesu 2022.

Hotel Gromada w Pile znany dawniej jako ,,Hotel Rodło” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek Piły. Obiekt położony w centrum miasta, nad brzegiem malowniczej rzeki Gwdy na trwałe wpisał się w krajobraz miasta. Budynek liczy blisko 57 metrów wysokości i jest jednym z najwyższych w mieście i okolicach. Hotel architektonicznie podzielony jest na dwa uzupełniające się segmenty. Usługowy na parterze, w którym mieszczą się restauracja, sale konferencyjne, lobby bar oraz mieszkalny, gdzie do dyspozycji gości są 184 pokoje, w których jednocześnie może nocować blisko 300 osób. W ostatnim czasie zmieniono całkowicie i odnowiono hol główny oraz pomieszczenia restauracji z kawiarnią. Wyremontowano, najbardziej popularne wśród gości, ze względu na piękną panoramę miasta i okolicy, 11 piętro hotelu nadając pokojom stylowy, przytulny wygląd i zapewniając nowoczesną funkcjonalność.

Podczas gali przyznano także 3 nagrody Kryształowego Lidera Sukcesu, do tych, którzy wcześniej otrzymali już tytuł lidera sukcesu, ale ich działalność jest godna kolejnej nagrody. 

Laureatem Kryształowego Lidera Sukcesu została firma Profil Sp. z o.o. Wytwórnia Profili Budowlanych w Pile.

Firma to wizytówka przedsiębiorczości i uznanej marki naszego regionu. W ubiegłym roku obchodziła jubileusz 40-lecia. Firma produkcje systemy kanalizacji zewnętrznej i wewnętrznej, wodociągowe oraz rynnowe. Obecnie PROFIL posiada dwie nowoczesne fabryki w Pile. Dostarcza najwyższej jakości produkty dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Swoje towary sprzedaje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kolejnym laureatem tytułu Kryształowego Lidera Sukcesu 2022 została Pralnia SONIA.

Pralnia Sonia to dziś jedna z najnowocześniejszych i najlepiej prosperujących w swojej branży firm w kraju oraz gospodarcza wizytówka Piły. Z jej usług korzystają między innymi hotele, restauracje, zakłady przemysłowe, jednostki wojskowe czy klienci indywidualni. Przez długie lata działalności Pralnia Sonia wypracowała sobie wysoką markę u klientów, a świadczą o tym liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty.

Tytuł Kryształowego Lidera Sukcesu otrzymała również firma MAG Sp. z o.o.

MAG to firma z Piły, która co roku dodaje świętom trochę MAGii. Dobrze znana mieszkańcom Powiatu Pilskiego, ale od wielu lat rozpoznawalna także w Europie, Azji i na całym świecie. Firma MAG jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które z pasją i zaangażowaniem tworzy wyjątkowe dekoracje świąteczne. Dzięki dbałości o detale i zastosowaniu materiałów najwyższej jakości są one nie tylko piękne, ale również trwałe i funkcjonalne.

Na zakończenie przyznano tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego 2022 roku za wybitne osiągnięcia, które promują powiat pilski i budują jego markę w kraju i za granicą. Ambasadorem została Marta Misztal, zdobywczyni Mount Everestu.
 

Marta Misztal – Podróżniczka, blogerka, alpinistka i dusza towarzystwa. Ta rodowita pilanka w ubiegłym roku spełniła swoje największe marzenie i zdobyła najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Na Dach Świata weszła z flagą Polski i Powiatu Pilskiego, pamiętając o miejscu, z którego pochodzi i które je ukształtowało. Dzięki sile charakteru i ciężkim treningom realizuje plan zdobycia najwyższych szczytów wszystkich kontynentów tzw. Koronę Ziemi. Zaczęła od Kilimandżaro w Afryce, zdobyła szczyt Aconcagua w Ameryce Południowej i Denali na Alasce w Ameryce Północnej, Mount Blanc w Alpach i Elbrus na Kaukazie, jak również Masyw Vinsona na Antarktydzie. Teraz został jej jeszcze najwyższy szczyt Indonezji Piramida Carstensza. Jest aktywna w mediach społecznościowych, w których dzieli się swoim doświadczeniem, organizuje wyjazdy i doradza pasjonatom górskich wędrówek. Projektuje odzież trekkingową i rozkręca własną firmę. Marta Misztal dzięki swojej pasji i determinacji wspaniale reprezentuje Powiat Pilski w kraju i na świecie.

Relacja video z wydarzenia w poniedziałkowym wydaniu Informacji.

info/Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group