Ponad 36 kg narkotyków przechwycili pilscy policjanci

24.03.2023   Autor: Artur Maras
213---145
Mundurowi przeprowadzili akcje w Poznaniu i Wrocławiu. W sumie zatrzymano trzech mężczyzn. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, przeprowadzili ostatnio dwie realizacje w ramach jednej narkotykowej sprawy. Pierwsza z nich miała miejsce 15 lutego, kiedy to policjanci udali się do Poznania na dworzec kolejowy i zatrzymali tam 20-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna posiadał w swoim bagażu 3,2 g marihuany oraz 50 g amfetaminy. Policjanci w trakcie przeszukania jego pojazdu oraz miejsca zamieszkania ujawnili kolejne narkotyki w postaci marihuany i haszyszu o łącznej wadze ponad 1 kg – mówi mł. asp. Wojciech Zeszot, rzecznik pilskiej policji.
To zatrzymanie doprowadziło pilskich mundurowych do kolejnych dilerów, tym razem we Wrocławiu. Śledczy w ubiegłym tygodniu zatrzymali tam 29- i 36-latka. W podłodze busa, którym jechali mężczyźni policjanci znaleźli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 50 tys. zł i ponad 11 tys. euro. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group