Pieniądze dla samorządów na obiekty sportowe

10.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
---195
Trwa nabór wniosków do rządowego programu Olimpia. Pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki zakłada budowę zadaszeń nad istniejącymi przy szkołach boiskami sportowymi. Wszystko po to, aby uczcić 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.  
 
– W tym programie możemy nie tylko budować nowe obiekty sportowe, ale także są już istniejące orliki przy szkołach i tutaj będzie można wykonać zadaszenie nad orlikiem po to, aby ten orlik nie tylko w okresie letnim był używany, ale także w okresie zimowym. Zachęcam wszystkich mieszkańców, aby przekonali swoich włodarzy do tego, by sięgnęli po te środki finansowe, ponieważ jest to dofinansowanie na poziomie 70 proc. - tłumaczy Krzysztof Czarnecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Program zakłada budowę nowych boisk wraz z zadaszeniem bądź montaż samego dachu nad istniejącym boiskiem. Konstrukcja ma być wykonana z drewna lub stali i pokryta powłoką membranową. Celem programu jest poprawa dostępności uczniów do nowoczesnej infrastruktury sportowej. W tym roku na “Olimpię” będzie przeznaczonych 800 milionów złotych, a w 2024 roku ponad miliard.  

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group