Nowe wozy dla druhów z OSP

28.02.2023   Autor: Mateusz Manthai
784---21
Prawie 700 samochodów gaśniczych trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce. W naszym regionie z nowych wozów ucieszą się druhowie z 9 jednostek.

Trwa modernizacja Ochotniczych Straży Pożarnych. W ciągu ostatnich 7 lat do jednostek trafiło blisko 3 tysiące samochodów ratowniczych. Wszystko po to, aby ułatwić pracę strażakom i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Wciąż jest jednak sporo do zrobienia.

– Widzimy jeszcze stare, 20- 30-letnie auta. Przykładem jest chociażby Zelgniewo. To są wozy, które mówiąc kolokwialnie, są. Natomiast używanie ich stanowi nie lada problem dla samych ochotników – mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii.

Stare, często kilkudziesięcioletnie auta nie nadają się do prowadzenia akcji ratowniczych. Dlatego teraz do ochotników z całej Polski trafią pieniądze na zakup 675 aut. Będą to m.in. samochody lekkie, średnie i ciężkie. W naszym regionie nowe auta dostaną jednostki z Wiktorówka w gminie Łobżenica, Okonka, Piły, Starego w gminie Wysoka, Zakrzewa, Heliodorowa w gminie Szamocin, Połajewa, Człopy i Budzynia.

– Starania były już dawno. 2-3 lata temu. W tym roku się udało, przyznano nam dotację. Reszta pójdzie z naszych środków i ze środków samorządowych. Każdy się cieszy, że w końcu się udało, po tylu latach walki. W końcu będziemy mieli to, co chcemy – mówi Piotr Siwiak, naczelnik OSP Budzyń.

Oprócz samochodów gaśniczych w tym roku do remiz trafi 236 milionów złotych na zakup: mundurów, hełmów, butów ochronnych, sprzętu łączności, pilarek do drewna i metalu oraz pomp i węży.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group