Kolizja zakończona zatrzymaniem poszukiwanego

06.02.2023   Autor: Redakcja
501---89
Policjanci z pilskiej drogówki zatrzymali pasażera pojazdu, który brał udział w kolizji. Okazało się, że 33-letni mężczyzna był poszukiwany.

W sobotnie przedpołudnie policjanci pojechali na miejsce kolizji drogowej, do której doszło w Ujściu. Kierujący pojazdem marki Kia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę ochronną. Funkcjonariusze sprawdzili w systemach policyjnych zarówno kierowcę, jak i pasażera.

- Jak się okazało, 33-letni pasażer był poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu szczecineckiego został zatrzymany - informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile.
Każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz podległych posterunków zatrzymują osoby poszukiwane. W styczniu policjanci odnotowali takich zatrzymań aż 116. Osoby te nie tylko ukrywają się przed odbyciem kary, ale również są zatrzymywane na polecenie sądu lub prokuratora oraz w przypadku osób nieletnich, gdy uciekają z ośrodków wychowawczych. Funkcjonariusze realizują zatrzymania nie tylko w Pile, ale również na terenie innych powiatów, a nawet województw.

fot. Archiwum Redakcji

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group