Będzie nowa sala widowiskowo-sportowa

02.02.2023   Autor: Kamil Kończewski
747---97
Trwają prace związane z budową sali widowiskowo-sportowej przy szkole podstawowej w Lipce. Pierwsze zajęcia w nowej sali będą mogły się odbyć już w nowym roku szkolnym.

Do szkoły podstawowej uczęszcza ponad 300 dzieci. Do tej pory uczniowie podstawówki w Lipce korzystali z małej sali gimnastycznej. Był to nie lada problem. Szczególnie, gdy zajęcia wychowania fizycznego w jednym czasie miały mieć co najmniej dwie klasy.- Radziliśmy sobie w miarę możliwości, bo oprócz sali gimnastycznej dysponowaliśmy salką sportową, która pełniła niejednokrotnie funkcję siłowni. Dysponujemy dużymi boiskami oraz pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej. Również mamy salę do gry w ping-ponga - mówi Ewa Polańska-Ciechanowska, dyrektorka szkoły podstawowej w Lipce.
Teraz ma być inaczej. A wszystko zaczęło się ponad dwa lata temu. Powstał pomysł, projekt i znalazły się pieniądze. Budowa nowej sali jest już na ukończeniu.

- Za chwilę się zacznie montaż posadzki. Cały budynek jest już zamknięty. Już jest pokrycie dachowe, okna. Budynek jest ocieplony. Mało tego, w pomieszczeniach szatniowo-sanitarnych są już płytki. Następuje w tym momencie biały montaż. Instalacja windy też jest w trakcie - dodaje Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki. 

W hali będzie mogło zasiąść 300 widzów. Powstanie także sala fitness oraz siłownia. Prace budowlane powinny zakończyć się do wakacji. Od września uczniowie będą mogli korzystać z nowej sali. Będzie w niej można również przeprowadzać różne imprezy kulturalne. Koszt budowy to ponad 9 mln złotych, z czego 5 mln gmina dostała z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group