Powstaną nowe miejsca pracy?

24.01.2023   Autor: Artur Maras
120---
Dwie inwestycje w naszym regionie zapowiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Mowa o dwóch zakładach na minimum kilkaset miejsc pracy. Jeden z nich związany ma być z działalnością okołolotniskową. Pod koniec ubiegłego roku Piła otrzymała z budżetu centralnego niemal 60 mln złotych na uzbrojenie terenów przy powojskowym lotnisku. Powstaje tam strefa przemysłowa. Najprawdopodobniej w lutym dowiemy się jaka firma postawi tam swój zakład. Druga inwestycja powstanie w powiecie złotowskim. Tu inwestor zostanie ogłoszony w pierwszej połowie roku.  
 
– Jestem przekonany, że te dwie inwestycje mogą zmienić oblicze regionu. Jedna w powiecie złotowskim, druga w pilskim. Myślę, że będą to przełomowe rzeczy. Dzisiaj jeszcze ze względu na poufność nie mogę mówić o tym, co to będzie oraz kiedy – mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii.  
 
Najprawdopodobniej w marcu premier ogłosi także wraz z wiceministrem rozwoju i technologii program dotacji dla samorządów na wymianę ulicznego oświetlenia na ledowe. Na jego realizację rząd przeznaczy około 3 mld złotych, a dotacja będzie nie mniejsza niż 80%, co pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group