Rok inwestycji sportowych - zapowiedział burmistrz Trzcianki

11.01.2023   Autor: Redakcja
---344
Konferencja noworoczna burmistrza Trzcianki. Krzysztof Jaworski podsumował ubiegły rok. Było dużo remontów dróg. Trzcianka włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jaki w założeniach ma być 2023 rok?  
 
– Będzie to rok inwestycji sportowych. Nie da się ukryć, że tych jest najwięcej w projekcie budżetu. To rozpoczęcie budowy sali sportowej przy szkole podstawowej numer 3. Duży obiekt kubaturowy, przeszło 1000 metrów kwadratowych będzie on zajmował. Duże obiekty kończone przy szkołach w Białej i Łomnicy - zadaszone, łukowe hale sportowe. One finansowo też ciążą jeszcze na tym roku i będą kończone lada moment - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 
 
Zrealizowany zostanie także długo oczekiwany remont bieżni na trzcianeckim stadionie. Urzędnicy będą mieli za zadanie przygotować kilka projektów inwestycji na najbliższe lata. Mowa m.in. o centrum przesiadkowym przy dworcu PKP, pływalni, a także ścieżkach rowerowych i nowych drogach.
Ważną część budżetu stanowić będą inicjatywy sołeckie. Rozpoczną się także prace nad nową strategią rewitalizacji miasta. W tym roku zmienią się okolice dawnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na jednym z miejskich murów pojawi się mural. Samorządowcy nie zapominają też o ukraińskim mieście partnerskim – Tomaszpilu. Trafi tam po raz kolejny pomoc humanitarna.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group