Ponad sto mln zł na inwestycje w Pile. Radni przyjęli budżet

21.12.2022   Autor: Artur Maras
1124---21
Budżet Piły na przyszły rok przyjęty. Uchwałę poparli radni Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Porozumienie Samorządowe wstrzymało się od głosu. Miasto na same inwestycje wyda ponad 100 mln złotych.  
 
To będzie rekordowy budżet Piły. Miasto chce zrealizować w przyszłym roku około 50 inwestycji. W projekcie uchwały budżetowej zapisano na ten cel niemal sto mln złotych. Około 60 proc. tej kwoty, to różnego rodzaju dotacje.  
 
- Jeżeli do tych pieniędzy, które są wprost zapisane, dodamy pieniądze które przygotowują kolejne inwestycje, tak jak chociażby kwestia pieniędzy na strefę przemysłową, lotnisko i początek obwodnicy, to przekraczamy pewnie w tych inwestycjach 150 albo 200 mln złotych, patrząc długofalowo - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły. 
  
Na tej fali byli dzisiaj także radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy jeszcze przed sesją deklarowali swoje poparcie dla projektu przyszłorocznego budżetu. 

- Patriotyzm lokalny nie ma barw politycznych drozdy państwo. Powinniśmy wszyscy tutaj pracować dla dobra naszych lokalnych społeczności, bo po to zostaliśmy wybrani i to jest nasz obowiązek i te wszystkie inwestycje będą czynione także staraniem naszych parlamentarzystów - przypomina Tomasz Płachta, radny PiS. 
 
Od głosu wstrzymali się za to radni Porozumienia Samorządowego, którzy zwracali uwagę m. in. na zadłużenie gminy. 
 
- Na poziomie 147 mln. Dla mnie to jest szok. Pokrycie 40 mln ewentualnych obligacji, to jest dla mnie nieciekawa sprawa. Brać jedne pieniądze po to, aby ratować czy zmniejszać zadłużenie, to moim zdaniem nie tędy droga - przekonuje Zbigniew Pyziak, radny Porozumienia Samorządowego. 
 
W przyszłym roku będzie dokończona ul. Kazimierza Wielkiego. Miasto przebuduje ulice Krzywą, Jastrzębią oraz drogi wewnętrzne na Motylewie. Miasto wybuduje także przedszkole na Zielonej Dolinie. Remontu doczeka się też stadion żużlowy. W przyszłym roku budowlańcy dokończą przebudowę pilskich Plantów nad Gwdą oraz halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 7, a także kolejne ścieżki rowerowe i chodniki w całym mieście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group