25 litrów krwi oddali pilanie... za choinki od leśników

15.12.2022   Autor: Artur Maras
828---389

Choinka za darmo za oddanie krwi – tak wyglądała akcja Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi pod starostwem powiatowym w Pile. Każdy kto podzielił się tym bezcennym i jedynym w swoim rodzaju lekiem otrzymał świąteczne drzewko.  

- To już nasza druga akcja. To niesamowite jak mieszkańcy Piły chętnie przychodzą do nas, aby podzielić się tym wyjątkowym darem - krwią. W tym roku Lasy Państwowe przeznaczyły na tę akcję 5 tysięcy drzewek. Akcja odbywa się w 80 miejscach w całej Polsce - mówi Rafał Cieślak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 


W Pile przy starostwie powiatowym. Krwiobus wraz z personelem przyjechał z Poznania. Chętnych krwiodawców nie brakowało. Brakuje za to krwi. Jak pokazują aktualne dane Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa najbardziej z grup 0 Rh-, A Rh+ i B Rh-.

Krew mogą oddawać zdrowe kobiety i mężczyźni powyżej 18 roku życia, ale tylko cztery razy w roku. Dlatego mimo wielu stałych krwiodawców potrzeba ciągle nowych. Mimo ogromnego postępu w medycynie, krwi bowiem nie da się wytworzyć syntetycznie, ani zastąpić innym lekiem. Za podzielenie się tym bezcennym płynem, leśnicy wręczali choinki z plantacji w Trzciance.  

fot. RDLP Piła 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group