Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy od piątku

07.12.2022   Autor: Artur Maras
---291
Koncerty kolęd, konkursy dla dzieci i parada świętego Mikołaja. Wszystko to i wiele więcej, miasto przygotowało w tym roku na Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy. Ten rozpocznie się w piątek. Na Placu Konstytucji 3 Maja stanęły już charakterystyczne budki ze świątecznym rękodziełem i regionalną żywnością. 
 
- Startujemy o godz. 16:30 w piątek 9 grudnia. W tym momencie na Placu Staszica pojawi się święty Mikołaj, który uroczyście dokona otwarcia jarmarku, dokona rozświetlenia choinki, później ze swoim orszakiem przejedzie tutaj na scen na Plac Konstytucji. A potem po orszaku będzie muzycznie i bardzo rozrywkowo aż do późnych godzin wieczornych - mówi Mirosław Nalepa z Regionalnego Centrum Kultury w Pile. 
 
W sobotę o 13:30 na Placu Konstytucji pojawią się Motomikołaje z klubu motocyklowego Husaria. Potem koncerty i wspólne kolędowaniem oraz parada ze świętym Mikołajem w wykonaniu Żywego Teatru z Bielawy.
Niedziela to m. in. pokaz ognia i kolejne koncerty. W trakcie całego jarmarku otwarte będą drewniane domki ze świątecznym rękodziełem i regionalną żywnością. W tym roku jest ich ponad 40. Na Placu Staszica stać będzie z kolei wesołe miasteczko. Karuzele przyjadą do Piły aż z Pragi. Szczegóły dostępne są na stronie Internetowej Regionalnego Centrum Kultury.   
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group