Tanie obiady dla seniorów. Coraz więcej chętnych

29.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
807---43
“Ciepły posiłek dla seniorów zimą” - złotowska akcja będzie kontynuowana. Zainteresowanie seniorów w listopadzie było tak duże, że na grudzień znacznie rozszerzono.  
 
Akcja pomocy seniorom polega na dofinansowaniu dwudaniowego obiadu. Koszt jednego posiłku to 15 zł. Starsza osoba płaciła 7 złoty, a resztę dopłacał Polski Czerwony Krzyż.  W programie pomocowym bierze udział 30 osób. Wśród nich sporą część stanowią członkowie złotowskiego klubu seniora. Teraz do programu zgłosili się kolejni chętni, w sumie 70 osób. Dlatego zaostrzono kryteria. By skorzystać z taniego obiadu trzeba być mieszkańcem Złotowa, mieć ukończone 70 lat i nie korzystać z innych form pomocy społecznej. Nowym kryterium jest dochód seniora.  
- Osoby, które mają netto więcej niż 1800 złotych na miesiąc, no niestety na ten moment z tego projektu skorzystać nie mogą - mówi Małgorzata Kułaczkowska, prezes zarządu oddziału rejonowego PCK w Złotowie. 
 
Seniorzy mogą się stołować w trzech lokalach gastronomicznych w mieście.  

- Oprócz tego, że jest to korzyść dla osoby starszej, bo ma w dobrej cenie ciepły posiłek to mają też możliwość się spotkać. Zauważyłam, że się tutaj umawiają na określoną godzinę i nie muszą jeść posiłku w samotności, tylko mogą sobie tutaj porozmawiać. Widzę, że im to sprawia frajdę - tłumaczy Małgorzata Lewandowska, właścicielka lokalu gastronomicznego. 
 
Akcja będzie kontynuowana przez całą zimę. Jeśli znajdą się sponsorzy, to tą pomocą uda się objąć większą liczbę starszych mieszkańców Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group