Nowa szkoła w Romanowie

24.11.2022   Autor: Redakcja
---229
Nowy budynek Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym oficjalnie otwarty. Dzieci zyskały salę gimnastyczną, stołówkę i przestronne klasy.  
 
– Udało się rozbudować szkołę. Szkoła zyskała pięć izb lekcyjnych, salę gimnastyczną, kuchnię ze stołówką. Są one wyposażone. Ponadto została zmodernizowana stara część budynku szkolnego. Wokół szkoły zostały zbudowane nowe parkingi, utwardzono podłoże. Uczniowie i cała kadra nauczycielska cieszymy się niezwykle z tego, że mogliśmy już wkroczyć w mury nowo wyremontowanej szkoły - mówi Róża Wesołek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym. 

O PLANACH ROZBUDOWY SZKOŁY PISALIŚMY TU 
Dzieci, które do tej pory uczyły się w niewielkiej filii szkoły w Romanowie Górnym, teraz będą uczęszczać do nowej placówki. Poprawi to komfort nauki uczniów i pracę nauczycieli. Budowa rozpoczęła się w 2020 roku, a zakończyła niespełna dwa lata później. Koszt realizacji inwestycji to ponad 6 milionów złotych. Milion pochodził z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Reszta z kasy gminy Czarnków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group